"Hell's Kitchen": Wojciech Bartczak zwycięzcą 5. edycji show

"Hell's Kitchen": Wojciech Bartczak zwycięzcą 5. edycji show
Źródło zdjęć: © AKPA

04.05.2016 06:54, aktual.: 04.05.2016 14:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

O miejsce w Wielkim Finale 5. edycji kulinarnego show Polsatu stoczyło bój czworo uczestników: Maja Jońska, Wojciech Klimas, Wojciech Bartczak oraz Rafał Bukowski. Ale tylko dwoje z nich zawalczyło o 100 tysięcy złotych i pracę w Atelier Amaro. Do finału weszli uczestnicy, którzy najlepiej przygotowali hiszpański specjał - paellę, ulubione danie gościa specjalnego, Jerzego Dudka.

Po wyczerpujących kulinarnych zmaganiach jury zdecydowało, że główna nagroda trafi do rąk 24-letniego Wojciecha Bartczaka z Poznania. Obecnie uczestnik pracuje na stanowisku szefa kuchni w jednej z tamtejszych restauracji. Gotowanie jest jego pasją i sposobem na życie od pięciu lat. Sztuki kulinarnej uczył się w szkole gastronomicznej oraz w Stanach Zjednoczonych, gdzie mieszkał przez rok. Jest bardzo opanowany, a jego ulubiony sposób na stres to siłownia. W programie zyskał przydomek "Matrix", bo - jak twierdzą uczestnicy - jest bardzo podobny do Keanu Reevesa. Od początku programu pokazywał niesamowitą estetykę na talerzu, znajomość smaków.

Obraz
© (fot. AKPA)

Ale to nie koniec niespodzianek, jakie ostatniego wieczoru przygotował dla widzów Polsat. Wiadomość o zwycięstwie uczestnika przyćmiła informacja, którą przekazał Wojciech Modest Amaro. Nieoczekiwanie prowadzący show ogłosił, że kończy swoją przygodę z programem. Tuż po finale wydał na Facebooku oficjalne oświadczenie:

- Po pięciu edycjach zdecydowałem, że moja misja w "Hell's Kitchen" skończyła się. Każdą pracę traktuję nadzwyczaj poważnie i sumiennie. Tak też było z "Piekielną Kuchnią" - chciałem pokazać prawdziwe oblicze kuchni, ale i dać wiarę młodym ludziom we własne siły. Przekazałem im jedyną receptę na sukces: ciężka praca, zaangażowanie i konsekwencja - żadnych dróg na skróty. "Hell's Kitchen" jest w świetnej kondycji i z pewnością będzie tak też mimo braku mojej osoby. Wciąż możecie mnie oglądać w programie "TOP CHEF Polska" i zaczynam pracę nad nowym projektem - czytamy (zachowano oryginalną pisownię).

Na razie nie wiadomo, kto zastąpi Wojciecha Modesta Amaro w "Hell's Kitchen". Wiemy natomiast, że stacja zakończyła już castingi na uczestników do kolejnej edycji show.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także