Trwa ładowanie...
dazhve7

"Hell's Kitchen": Wojciech Bartczak zwycięzcą 5. edycji show

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Hell's Kitchen": Wojciech Bartczak zwycięzcą 5. edycji show
(AKPA)
dazhve7

O miejsce w Wielkim Finale 5. edycji kulinarnego show Polsatu stoczyło bój czworo uczestników: Maja Jońska, Wojciech Klimas, Wojciech Bartczak oraz Rafał Bukowski. Ale tylko dwoje z nich zawalczyło o 100 tysięcy złotych i pracę w Atelier Amaro. Do finału weszli uczestnicy, którzy najlepiej przygotowali hiszpański specjał - paellę, ulubione danie gościa specjalnego, Jerzego Dudka.

Po wyczerpujących kulinarnych zmaganiach jury zdecydowało, że główna nagroda trafi do rąk 24-letniego Wojciecha Bartczaka z Poznania. Obecnie uczestnik pracuje na stanowisku szefa kuchni w jednej z tamtejszych restauracji. Gotowanie jest jego pasją i sposobem na życie od pięciu lat. Sztuki kulinarnej uczył się w szkole gastronomicznej oraz w Stanach Zjednoczonych, gdzie mieszkał przez rok. Jest bardzo opanowany, a jego ulubiony sposób na stres to siłownia. W programie zyskał przydomek "Matrix", bo - jak twierdzą uczestnicy - jest bardzo podobny do Keanu Reevesa. Od początku programu pokazywał niesamowitą estetykę na talerzu, znajomość smaków.

 (fot. AKPA)
((fot. AKPA))

Ale to nie koniec niespodzianek, jakie ostatniego wieczoru przygotował dla widzów Polsat. Wiadomość o zwycięstwie uczestnika przyćmiła informacja, którą przekazał Wojciech Modest Amaro. Nieoczekiwanie prowadzący show ogłosił, że kończy swoją przygodę z programem. Tuż po finale wydał na Facebooku oficjalne oświadczenie:

dazhve7

- Po pięciu edycjach zdecydowałem, że moja misja w "Hell's Kitchen" skończyła się. Każdą pracę traktuję nadzwyczaj poważnie i sumiennie. Tak też było z "Piekielną Kuchnią" - chciałem pokazać prawdziwe oblicze kuchni, ale i dać wiarę młodym ludziom we własne siły. Przekazałem im jedyną receptę na sukces: ciężka praca, zaangażowanie i konsekwencja - żadnych dróg na skróty. "Hell's Kitchen" jest w świetnej kondycji i z pewnością będzie tak też mimo braku mojej osoby. Wciąż możecie mnie oglądać w programie "TOP CHEF Polska" i zaczynam pracę nad nowym projektem - czytamy (zachowano oryginalną pisownię).

Na razie nie wiadomo, kto zastąpi Wojciecha Modesta Amaro w "Hell's Kitchen". Wiemy natomiast, że stacja zakończyła już castingi na uczestników do kolejnej edycji show.

Zobacz także: Amaro o "Hell's Kitchen": "Nigdy tego nie oglądam"

dazhve7

Podziel się opinią

Share
dazhve7
dazhve7