Trwa ładowanie...
28-11-2011 15:21

"Hell On Wheels": Znamy datę polskiej premiery nowego serialu

"Hell On Wheels": Znamy datę polskiej premiery nowego serialuŹródło: AMC Network
d3qbn8j
d3qbn8j

*"Hell On Wheels", nowy serial o amerykańskim Dzikim Zachodzie zadebiutuje na Sundance Channel HD w czwartek 2 lutego 2012 roku o 22:00. Serial składa się z 10 godzinnych odcinków i opowiada historię budowy kolei transkontynentalnej po zakończeniu Wojny Secesyjnej w 1865 roku.*

Amerykańska premiera serialu "Hell On Wheels" na siostrzanym kanale Sundance Channel – AMC przyciągnęła 4,4 miliony widzów, zajmując drugie miejsce pod względem oglądalności w historii sieci.

Premiera "Hell On Wheels" w wersji HD na Sundance Channel jest wyrazem zaangażowania sieci w dostarczanie odważnych i oryginalnych filmów, dokumentów oraz programów w Polsce. Sundance Channel jest dostępny w ramach UPC Polska w wersji HD na kanale 494 i w wersji SD na kanale 493.

W rolach głównych w serialu występują Anson Mount (City by the Sea, Cook County), raper Common (Just Wright, Date Night), Colm Meaney (Get Him To The Greek), Dominique McElligott (Moon), Ben Esler (The Pacific), Philip Burke (Mercy) oraz Eddie Spears (Into the West). Serial został stworzony i napisany przez Joe i Tony'ego Gaytonów, którzy wraz z Jeremym Goldem i Johnem Shibanem z Endemol są również producentami wykonawczymi. Serial został wyprodukowany przez Entertainment One (eOne).

"Hell On Wheels" przenosi widzów do czasów Wojny Secesyjnej i śledzi trudności związane z odbudowywaniem i naprawą kraju wyniszczonego najbardziej krwawą wojną, jaka została stoczona na amerykańskiej ziemi. Serial śledzi instytucjonalizację chciwości i korupcji, losy imigrantów, trudną sytuację świeżo wyzwolonych niewolników podczas odbudowy oraz proces prowadzący do wyniszczenia amerykańskiej ziemi i jej rdzennych mieszkańców w imię postępu.

d3qbn8j

Po debiucie serialu w USA 6 listopada br. New York Daily News określił go jako „mroczny, złożony i intensywny dramat”, Daily Variety napisał, że serial „oferuje szczery wgląd w niezwykle ciekawy okres w historii”, USA Today podkreślił, że „celem autorów serialu było oddanie pełnej grozy atmosfery, co zresztą im się udało”, a The Wall Street Journal napisał, że „kolej może nie jest sexy, ale ten serial wnosi estetykę rozlewu krwi do seriali telewizyjnych”. Głównym wątkiem serialu "Hell On Wheels" są losy byłego żołnierza konfederacji Cullena Bohannona (Anson Mount) opętanego pragnieniem pomszczenia śmierci żony. Serial staje się kroniką wydarzeń będących punktem zwrotnym w historii USA oraz przykładem tego, jak niecywilizowana może być cywilizacja.

Producent Tony Gayton wyjaśnił, że "Hell On Wheels" to epicka historia opowiedziana z bliska. To historia, którą stworzyli nasi bohaterowie oraz ludzie, którzy brali udział w tych wydarzeniach”. Joe Gayton dodał: „Naszym zamiarem było opowiedzieć historię zderzenia cywilizacji z nietkniętą przyrodą. Napierająca cywilizacja potrafi być absolutnie bezwzględna, czasami nawet bardziej bezwzględna niż sama przyroda. Jestem pod wrażeniem uporu, śmiałości i odwagi ludzi, którzy doprowadzili powierzone im zadanie do końca. Śmierć czyhała na nich na każdym rogu, ale mimo to się nie ugięli”.

Serial, który jest oparty na autentycznych wydarzeniach, został nakręcony w okolicach prowincji Alberta w Kanadzie, której piękno w pełni oddaje klimat granicy amerykańskiej. Obsadę serialu "Hell On Wheels" tworzy Anson Mount w roli Cullena Bohannona, byłego żołnierza zdeterminowanego pomścić śmierć swojej żony; wyróżniony nagrodą Grammy muzyk-raper i aktor Common w roli Elama Fergusona, wyemancypowanego niewolnika, który walczy o prawdziwą wolność w świecie pogrążonym w uprzedzeniach; Dominique McElligott w roli Lily Bell, która próbuje przeżyć w świecie zdominowanym przez mężczyzn; Colm Meaney w roli Thomasa „Doc” Duranta, który pragnie maksymalnie wykorzystać zmieniające się czasy; Ben Esler i Philip Burke w roli Seana i Mickey’a McGinnesów, dwóch młodych braci, którzy postanowili szukać szczęścia na Zachodzie oraz Eddie Spears w roli Josepha Blacka Moona, rdzennego mieszkańca Ameryki rozdartego między swoją kulturą i zmieniającym się dookoła niego
światem.

Twórcami serialu są współproducent Paul Kurt oraz producenci Mike Frislev i Chad Oakes z Nomadic Pictures. Reżyserem pilotowego odcinka jest David von Ancken. Dyrektorem zdjęć jest Marvin Rush. Za scenografię jest odpowiedzialny John Blackie, a za kostiumy Wendy Patridge. Mark Richard jest asystentem producenta i współautorem scenariusza. Nad produkcją dla amerykańskiej sieci czuwają Joel Stillerman, starszy wiceprezes ds. oryginalnej oferty programowej, produkcji i treści cyfrowych, Susie Fitzgerald, starsza wiceprezes ds. oferty programowej opartej na scenariuszu oraz Jason Fisher, starszy wiceprezes ds. produkcji.

d3qbn8j

Zobacz także:

[

ŻENUJĄCE POCZĄTKI GWIAZD. PO CO SIĘ TAK KOMPROMITOWAŁY?! ]( http://aleseriale.pl/gid,8815,img,284267,fototemat.html )
[

CICHOPEK ROZSTAJE SIĘ Z HAKIELEM! TO NIE BYŁ ZWIĄZEK IDEALNY… ]( http://aleseriale.pl/gid,8820,fototemat.html )
[

SOCHA TOPLES! NIEGRZECZNA PRZESZŁOŚĆ GWIAZD ]( http://aleseriale.pl/gid,8877,img,285752,fototemat.html )
[

BRODZIK WYGLĄDA FATALNIE. PO CO TO ZROBIŁA?! ]( http://aleseriale.pl/gid,8695,img,281416,fototemat.html )

d3qbn8j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qbn8j