Trwa ładowanie...

HBO zatrudnia koordynatorkę do scen seksu. Co to właściwie znaczy?

W XXI wieku, w czasie, gdy na jaw wychodzą kolejne seksafery i seksskandale, gdy aktorzy i producenci okazują się seksualnymi drapieżnikami, niełatwo jest być gwiazdą serialu o prostytutce. Emily Meade poprosiła więc o wsparcie. I dostała je. Stacja HBO zatrudniła koordynatorkę scen intymnych.

HBO zatrudnia koordynatorkę do scen seksu. Co to właściwie znaczy?Źródło: Instagram.com
d4285a3
d4285a3

Emily Meade ma niemal 30 lat, właśnie gra w drugim sezonie serialu "The Deuce". Dzięki aktorce na planie pojawiła się nowa specjalistka - osoba koordynująca sceny intymne, pilnująca obsady w trakcie scen seksu, sprawdzająca, czy wszystko odbywa się po myśli aktorów i czy nikomu nie dzieje się krzywda. Te i inne obowiązki wzięła na siebie Alicia Rodis. Nie dostałaby nowej pracy, gdyby nie Emily.

Meade od kilkunastu lat występuje w filmach i serialach. Pierwsze sceny seksu grała już jako 16-latka. W wywiadach przyznawała, że wielokrotnie czuła się nieswojo, niekomfortowo, ale nie miała na tyle dużo pewności siebie, by protestować lub choćby wyrazić obawy.

Wszystko zmieniło się, gdy dostała główną rolę w serialu, w którym seks jest niezwykle ważny, a co za tym idzie, nagrywa się mnóstwo intymnych scen. Chodzi oczywiście o "The Deuce". Po pierwszym sezonie Emily postanowiła postarać się o osobę, która pomogłaby jej w pracy nad trudnymi scenami seksu. Dziewczyna nie czuła się dobrze, omawiając kwestie dotyczące seksualności swojej bohaterki wprost z reżyserem, dlatego zatrudniono Rodis, która obecnie pośredniczy między aktorami a ekipą. W ten sposób trudne kwestie są omawiane i dostosowywane do aktorów, aby nikt nie czuł się wykorzystany, a reżyser pozostał zadowolony z efektu pracy.

Meade twierdzi, że specjaliści od scen seksu powinni być zatrudniani na podobnej zasadzie jak ci zajmujący się na planie bezpieczeństwem dzieci czy zwierząt. Tamci dbają o dobre samopoczucie maluchów czy pupili, są pośrednikami między małymi aktorami a ekipą. Gwiazdy odgrywające trudne, intymne, problematyczne sceny seksu również zasługują na podobną opiekę.

Według aktorki HBO postanowiło zadbać o to, by przy kręceniu innych produkcji również pojawili się koordynatorzy seksu.

d4285a3

Kim jest Alicia Rodis? Kobieta ma doświadczenie w choreografii kaskaderskiej, języku ciała. Do jej zadań, poza wymienionymi wyżej, należy upewnienie się, że aktorzy wiedzą, co, jak i gdzie będzie kręcone, w jakich strojach wystąpią, co będzie działo się z ich ciałami i czy się na to zgadzają. Jej główną rolą jest pośredniczenie między gwiazdami a reżyserami i scenarzystami, dbając o bezpieczeństwo tych pierwszych i zapewnienie tym drugim jak najlepszych efektów pracy.

d4285a3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4285a3