WP

HBO zatrudnia koordynatorkę do scen seksu. Co to właściwie znaczy?

W XXI wieku, w czasie, gdy na jaw wychodzą kolejne seksafery i seksskandale, gdy aktorzy i producenci okazują się seksualnymi drapieżnikami, niełatwo jest być gwiazdą serialu o prostytutce. Emily Meade poprosiła więc o wsparcie. I dostała je. Stacja HBO zatrudniła koordynatorkę scen intymnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Emily Meade nie czuła się komfortowo podczas scen seksu
Emily Meade nie czuła się komfortowo podczas scen seksu (Instagram.com)
WP

Emily Meade ma niemal 30 lat, właśnie gra w drugim sezonie serialu "The Deuce". Dzięki aktorce na planie pojawiła się nowa specjalistka - osoba koordynująca sceny intymne, pilnująca obsady w trakcie scen seksu, sprawdzająca, czy wszystko odbywa się po myśli aktorów i czy nikomu nie dzieje się krzywda. Te i inne obowiązki wzięła na siebie Alicia Rodis. Nie dostałaby nowej pracy, gdyby nie Emily.

Meade od kilkunastu lat występuje w filmach i serialach. Pierwsze sceny seksu grała już jako 16-latka. W wywiadach przyznawała, że wielokrotnie czuła się nieswojo, niekomfortowo, ale nie miała na tyle dużo pewności siebie, by protestować lub choćby wyrazić obawy.

WP

Wszystko zmieniło się, gdy dostała główną rolę w serialu, w którym seks jest niezwykle ważny, a co za tym idzie, nagrywa się mnóstwo intymnych scen. Chodzi oczywiście o "The Deuce". Po pierwszym sezonie Emily postanowiła postarać się o osobę, która pomogłaby jej w pracy nad trudnymi scenami seksu. Dziewczyna nie czuła się dobrze, omawiając kwestie dotyczące seksualności swojej bohaterki wprost z reżyserem, dlatego zatrudniono Rodis, która obecnie pośredniczy między aktorami a ekipą. W ten sposób trudne kwestie są omawiane i dostosowywane do aktorów, aby nikt nie czuł się wykorzystany, a reżyser pozostał zadowolony z efektu pracy.

Meade twierdzi, że specjaliści od scen seksu powinni być zatrudniani na podobnej zasadzie jak ci zajmujący się na planie bezpieczeństwem dzieci czy zwierząt. Tamci dbają o dobre samopoczucie maluchów czy pupili, są pośrednikami między małymi aktorami a ekipą. Gwiazdy odgrywające trudne, intymne, problematyczne sceny seksu również zasługują na podobną opiekę.

WP

Według aktorki HBO postanowiło zadbać o to, by przy kręceniu innych produkcji również pojawili się koordynatorzy seksu.

Kim jest Alicia Rodis? Kobieta ma doświadczenie w choreografii kaskaderskiej, języku ciała. Do jej zadań, poza wymienionymi wyżej, należy upewnienie się, że aktorzy wiedzą, co, jak i gdzie będzie kręcone, w jakich strojach wystąpią, co będzie działo się z ich ciałami i czy się na to zgadzają. Jej główną rolą jest pośredniczenie między gwiazdami a reżyserami i scenarzystami, dbając o bezpieczeństwo tych pierwszych i zapewnienie tym drugim jak najlepszych efektów pracy.

WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP