''Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć'': Relacja z uroczystej premiery [wideo]

''Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć'': Relacja z uroczystej premiery [wideo]

14.03.2012 09:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć" to z pewnością jeden z najbardziej oczekiwanych filmów ostatnich miesięcy. Film wejdzie do kin 16 marca, ale już kilka dni wcześniej niektórzy szczęśliwcy mogli zobaczyć go podczas premiery i specjalnego pokazu prasowego.

Film wyreżyserował Patryk Vega, zaś scenariusz jest dziełem Władysława Pasikowskiego i Przemysława Wosia. "Jestem fanem serialu "Stawka większa niż życie". Gdy byłem dzieckiem, biegałem z plastikowym karabinem bawiąc się właśnie w "Stawkę...". Oczywiście wolałem być Brunnerem, a nie Klossem. Gdy pojawiła się możliwość zrobienia tego filmu, miałem ogromną frajdę, że mogę go zrobić w taki sposób, jaki sam chciałbym zobaczyć w kinie. Nie myślałam o presji, nie bałem się legendy "Stawki...", kierowałam się instynktem, nie chciałam zagłuszać w sobie tego dziecka, które było zafascynowane pierwowzorem" - powiedział Patryk Vega.

Zobacz naszą relację z premiery filmu:

W obsadzie nowego filmu znaleźli się znakomici aktorzy grający w kultowym serialu - Stanisław Mikulski i Emil Karewicz. Wiele lat po wojnie, ponowne spotkanie ich bohaterów - Hansa Klossa i Hermana Brunnera - jest początkiem pasjonującej podróży w czasie - do 1945 roku do Koenigsbergu. Właśnie tam agent polskiego wywiadu Kloss wpada na trop skarbu zrabowanego przez nazistów. W intrygę zaangażowany jest także jego odwieczny wróg - Brunner. W rolę młodego Klossa wcielił się Tomasz Kot, Brunnera zaś zagrał Piotr Adamczyk. "Mam godnego następcę, bardzo dobrego aktora i równie przystojnego jak ja" - żartował 89-letni Emil Karewicz.

**[

]( http://i.wp.pl/a/f/jpeg/28659/kloss_01.jpeg )**

"Propozycja zagrania w tym filmie była dla mnie ogromną niespodzianką, ponieważ my - kolega Karewicz i ja - spodziewaliśmy się, że powstanie taki film, ale pięć, sześć lat po zakończeniu realizacji serialu, a nie po czterdziestu kilku. Niestety, nie było odważnego, który zdecydowałby się na podjęcie tego tematu. Po obejrzeniu tego filmu ciężar spadł mi z serca. Myślę, że zdaliśmy ten egzamin zupełnie przyzwoicie" - powiedział Stanisław Mikulski.

**[

]( http://i.wp.pl/a/f/jpeg/28659/kloss_02.jpeg )**

"Film wielokrotnie dosłownie wciskał mnie w fotel. Momentami przeżywałem go tak, jak się przeżywa najlepsze kino akcji. I za to mój podziw dla realizatorów. Cieszę się, że wziąłem w nim udział. Spodobał mi się film" - powiedział Piotr Adamczyk.

Patryk Vega twierdzi, że "Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć" to połączenie filmu wojennego z kinem szpiegowskim i przygodowym w stylu "Poszukiwacze zaginionej arki". Rzecz jasna nie zabrakło także wątku miłosnego z piękną Martą Żmudą-Trzebiatowską w roli Niemki Elsy.

**[

]( http://i.wp.pl/a/f/jpeg/28659/kloss_03.jpeg )**

Reżyser zapowiada, że jeśli film spodoba się widzom, być może powstaną kolejne jego części.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także