Maciej Musiał szczerze o rodzinie. "Nie pochodzę z bogatego domu"

Najnowszym filmem z udziałem Macieja Musiała jest "Fuks 2" Macieja Dutkiewicza
Najnowszym filmem z udziałem Macieja Musiała jest "Fuks 2" Macieja Dutkiewicza
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

05.02.2024 16:03, aktual.: 05.02.2024 16:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Maciej Musiał ma zaledwie 29 lat, a na ekranie pojawiał się już od 12. roku życia. Najnowszą produkcją z nim w roli głównej jest "Fuks 2" Macieja Dutkiewicza, kontynuacja hitu sprzed ćwierćwiecza. W jednym z wywiadów oscylujących tematycznie wokół premiery podzielił się detalami z historii swojej rodziny.

W rozmowie z magazynem "Show" aktor wyznał, że choć znaczną część swojego życia spędził na planach zdjęciowych, nie ma poczucia utraconego dzieciństwa. "Odhaczył" wszystkie jego niezbędne elementy, nie zaniedbał ścieżki edukacji (w 2021 r. ukończył studia aktorskie na Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie), a przy okazji zdobył duże doświadczenie zawodowe, poznał wielu ludzi i nauczył się, jak być elastycznym. Wsparciem w rozwijaniu kariery byli dla niego rodzice.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Nie pochodzę z bogatego domu". Kim są rodzice Macieja Musiała?

W wywiadzie udzielonemu "Show" przyznał, że po raz pierwszy mógł zarządzać zarobionymi przez siebie pieniędzmi po ukończeniu 18 lat. Nie kusiło go jednak, aby od razu wydać je na przyjemności. – Nie pochodzę z bogatego domu, u nas pieniądze po prostu się oszczędzało. I realizowało plany. Więc tak podchodziłem do zarobionych pieniędzy; po prostu je trzymałem, choć nie wiedziałem, w co zainwestować – zdradził Musiał. Dodał również, że nigdy nie był częścią środowiska, w którym imponowało się pieniędzmi, dlatego sam też nie musiał tego robić.

Jego rodzice, Anna i Andrzej Musiałowie, również są aktorami. Mama, która do momentu osiągnięcia przez syna pełnoletności pełniła rolę jego menedżerki, jest zarazem poetką, autorką, reżyserką teatralną, właścicielką marki odzieżowej Zapach Nieba i współzałożycielką (wraz z byłym mężem, ojcem Maćka) Teatru Kuffer dla dzieci. Młody aktor często dzieli się w sieci zdjęciami z rodzicielką i otwarcie mówi o wyjątkowej bliskiej więzi, która ich łączy.

Podobnie jest zresztą w przypadku ojca. W rozmowie z "Show" gwiazda "Rodzinki.pl" przyznała, że relacja jego postaci z "Fuksa 2", Maćka Stawickiego z ojcem Aleksem (Maciej Stuhr) była dla niego wzruszająca i bardzo przypominała mu kontakt z prawdziwym rodzicem. – W moim życiu z tatą łączy mnie bardzo mocna więź – zaznaczył.

Andrzej Musiał to urodzony w 1955 r. aktor telewizyjny (seriale "Ekstradycja", "Pierwszy milion") i filmowy ("Psy", "Młode wilki 1/2"), który jednak głównie występował na scenie. W swojej karierze związany był m.in. z teatrami płockimi, Teatrem Nowym w Łodzi, Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, Teatrem Polskim w Bydgoszczy czy Rozmaitości w Warszawie.

Film "Fuks 2" Macieja Dutkiewicza nadal można oglądać w kinach.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o serialach, które "ubito" zdecydowanie za wcześnie oraz wymieniamy te, które powinny pożegnać się z widzami już kilka sezonów temu. Możecie nas słuchać na Spotify, Apple Podcasts, YouTube oraz w AudioteceOpen FM.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)
Zobacz także