WP

Greenhorn to słowo złośliwe ponieważ – takie pytanie usłyszał jeden z uczestników teleturnieju „Milionerzy”. Sprawdzamy jaka jest właściwa odpowiedź.

Greenhorn to słowo złośliwe ponieważ pytanie to usłyszał jeden z uczestników programu Milionerzy. Genezą tego pytania była powieść Karola Maya „Winnetou”. Sprawdzamy jaka jest właściwa odpowiedź na to pytanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Greenhorn to słowo złośliwe ponieważ... Sprawdzamy odpowiedź na pytanie z teleturnieju "Milionerzy".
Greenhorn to słowo złośliwe ponieważ... Sprawdzamy odpowiedź na pytanie z teleturnieju "Milionerzy". (Player.pl, Fot: tvn)
WP

Greenhorn to słowo złośliwe ponieważ – „Milionerzy” właściwa odpowiedź

Pełne pytanie z teleturnieju „Milionerzy” brzmiało „Karol May, autor „Winnetou”, uważa słowo „greenhorn” za złośliwe, ponieważ „green” znaczy zielony, przez horn należy rozumieć…”

A: rogalik
B: przylądek
C: macadełko
D: szczaw

WP

Odpowiedź na pytanie - Greenhorn to słowo złośliwe ponieważ– sprawiła uczestnikowi nie lada problem. Aby odgadnąć właściwą odpowiedź gracz skorzystał z dwóch kół ratunkowych. Najpierw o zdanie spytał publiczność. Wyniki nie były jednak jednoznaczne. Na pytanie Greenhorn to słowo złośliwe, 38 proc. zgromadzonych wskazało wariant B, 30 proc. C, a 25 proc. D. Aby mieć większą pewność podczas wyboru odpowiedzi, uczestnik „Milionerów” skorzystał z koła pół na pół. Do wyboru pozostał mu wariant C i D. Gracz zdecydował się zaznaczyć D.

Greenhorn to słowo złośliwe ponieważ – „Milionerzy” wyjaśnienie

Uczestnik teleturnieju „Milionerzy” zdecydował, że Greenhorn to słowo złośliwe ponieważ oznacza zielony szczaw. Niestety wariant D okazał się być fałszywy. Prawidłowa odpowiedź na to pytanie to opcja C: macadełko.

Z powodu błędniej wskazanej odpowiedzi gracz zamiast opuścić studio z 20 ty. zł wrócił do domu z nagrodą gwarantowaną wynoszącą tysiąc złotych.

WP

Już w pierwszych zdaniach powieści „Winnetou” czytamy „Green znaczy zielony, przez horn należy rozumieć macadełko”.

WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP