Greenhorn to słowo złośliwe ponieważ – takie pytanie usłyszał jeden z uczestników teleturnieju „Milionerzy”. Sprawdzamy jaka jest właściwa odpowiedź.

Greenhorn to słowo złośliwe ponieważ pytanie to usłyszał jeden z uczestników programu Milionerzy. Genezą tego pytania była powieść Karola Maya „Winnetou”. Sprawdzamy jaka jest właściwa odpowiedź na to pytanie.

Greenhorn to słowo złośliwe ponieważ – takie pytanie usłyszał jeden z uczestników teleturnieju „Milionerzy”. Sprawdzamy jaka jest właściwa odpowiedź.
Źródło zdjęć: © Player.pl | tvn

24.01.2019 | aktual.: 25.01.2019 15:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Greenhorn to słowo złośliwe ponieważ – „Milionerzy” właściwa odpowiedź

Pełne pytanie z teleturnieju „Milionerzy” brzmiało „Karol May, autor „Winnetou”, uważa słowo „greenhorn” za złośliwe, ponieważ „green” znaczy zielony, przez horn należy rozumieć…”

A: rogalik
B: przylądek
C: macadełko
D: szczaw

Odpowiedź na pytanie - Greenhorn to słowo złośliwe ponieważ– sprawiła uczestnikowi nie lada problem. Aby odgadnąć właściwą odpowiedź gracz skorzystał z dwóch kół ratunkowych. Najpierw o zdanie spytał publiczność. Wyniki nie były jednak jednoznaczne. Na pytanie Greenhorn to słowo złośliwe, 38 proc. zgromadzonych wskazało wariant B, 30 proc. C, a 25 proc. D. Aby mieć większą pewność podczas wyboru odpowiedzi, uczestnik „Milionerów” skorzystał z koła pół na pół. Do wyboru pozostał mu wariant C i D. Gracz zdecydował się zaznaczyć D.

Greenhorn to słowo złośliwe ponieważ – „Milionerzy” wyjaśnienie

Uczestnik teleturnieju „Milionerzy” zdecydował, że Greenhorn to słowo złośliwe ponieważ oznacza zielony szczaw. Niestety wariant D okazał się być fałszywy. Prawidłowa odpowiedź na to pytanie to opcja C: macadełko.

Z powodu błędniej wskazanej odpowiedzi gracz zamiast opuścić studio z 20 ty. zł wrócił do domu z nagrodą gwarantowaną wynoszącą tysiąc złotych.

Już w pierwszych zdaniach powieści „Winnetou” czytamy „Green znaczy zielony, przez horn należy rozumieć macadełko”.

Komentarze (2)