Trwa ładowanie...

Greenhorn to słowo złośliwe ponieważ – takie pytanie usłyszał jeden z uczestników teleturnieju „Milionerzy”. Sprawdzamy jaka jest właściwa odpowiedź.

Greenhorn to słowo złośliwe ponieważ pytanie to usłyszał jeden z uczestników programu Milionerzy. Genezą tego pytania była powieść Karola Maya „Winnetou”. Sprawdzamy jaka jest właściwa odpowiedź na to pytanie.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Greenhorn to słowo złośliwe ponieważ – takie pytanie usłyszał jeden z uczestników teleturnieju „Milionerzy”. Sprawdzamy jaka jest właściwa odpowiedź.Źródło: Player.pl, fot: tvn
d1xk9tk
d1xk9tk

Greenhorn to słowo złośliwe ponieważ – „Milionerzy” właściwa odpowiedź

Pełne pytanie z teleturnieju „Milionerzy” brzmiało „Karol May, autor „Winnetou”, uważa słowo „greenhorn” za złośliwe, ponieważ „green” znaczy zielony, przez horn należy rozumieć…”

A: rogalik
B: przylądek
C: macadełko
D: szczaw

Odpowiedź na pytanie - Greenhorn to słowo złośliwe ponieważ– sprawiła uczestnikowi nie lada problem. Aby odgadnąć właściwą odpowiedź gracz skorzystał z dwóch kół ratunkowych. Najpierw o zdanie spytał publiczność. Wyniki nie były jednak jednoznaczne. Na pytanie Greenhorn to słowo złośliwe, 38 proc. zgromadzonych wskazało wariant B, 30 proc. C, a 25 proc. D. Aby mieć większą pewność podczas wyboru odpowiedzi, uczestnik „Milionerów” skorzystał z koła pół na pół. Do wyboru pozostał mu wariant C i D. Gracz zdecydował się zaznaczyć D.

Greenhorn to słowo złośliwe ponieważ – „Milionerzy” wyjaśnienie

Uczestnik teleturnieju „Milionerzy” zdecydował, że Greenhorn to słowo złośliwe ponieważ oznacza zielony szczaw. Niestety wariant D okazał się być fałszywy. Prawidłowa odpowiedź na to pytanie to opcja C: macadełko.

d1xk9tk

Z powodu błędniej wskazanej odpowiedzi gracz zamiast opuścić studio z 20 ty. zł wrócił do domu z nagrodą gwarantowaną wynoszącą tysiąc złotych.

Już w pierwszych zdaniach powieści „Winnetou” czytamy „Green znaczy zielony, przez horn należy rozumieć macadełko”.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1xk9tk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xk9tk