Trwa ładowanie...

Grażyna Torbicka odchodzi z "Kocham Kino" i TVP2!

Share
Grażyna Torbicka odchodzi z "Kocham Kino" i TVP2!
Źródło: AKPA
d1lypma

Grażyna Torbicka ciężko pracuje na swój wizerunek w mediach. Na próżno szukać skandali z jej udziałem czy kompromitujących wpadek. Od lat wyróżniana jest przez widzów za doskonałe kompetencje, profesjonalizm oraz nienaganność, szyk i elegancję. Prezenterka została uhonorowana wieloma nagrodami m.in.: sześć razy otrzymała statuetkę "Wiktora"(w 2004 roku "Super Wiktora"), trzy razy "Telekamerę" i "Złotą Telekamerę", a także: Złotą Odznakę "Rzeczpospolitej", Złoty Krzyż Zasługi przyznany przez Prezydenta Rzeczpospolitej, Srebrny Medal Gloria Artis "Zasłużony dla Kultury Polskiej" przyznany przez Ministra Kultury Rzeczpospolitej.

Nic więc dziwnego, że ostatnie plotki dotyczące jej odejścia z TVP rozgrzały widzów do czerwoności. Ponoć prezenterce nie spodobało się dodanie nagranego bez jej wiedzy ideologicznego komentarza do filmu "Ida" i zbyt duża ingerencja w jej cykl "Kocham Kino". Zarówno TVP jak i sama Torbicka długo nie komentowały sprawy. Do teraz. Jak się okazało, w ostatnich doniesieniach było ziarnko prawdy. Prezenterka opublikowała na Facebooku post, w którym poinformowała o swoim odejściu z kultowego już programu.

- Szanowni Państwo, Po 31 latach pracy w Programie 2 TVP poczułam, że to dobry moment by spojrzeć na świat z innej perspektywy. Przez 20 lat realizując, wraz z moim zespołem, magazyn filmowy Kocham Kino gościliśmy w naszym programie wspaniałych twórców i ich dzieła, starając się obiektywnie prezentować wszystkie trendy i osiągnięcia polskiego i światowego kina. Nasi widzowie - a to już drugie pokolenie - mogli dowiedzieć się co znaczy dobre, autorskie, artystyczne kino. Dziękuję, że byliście z nami, dziękuję za wszystkie sugestie i inspiracje. Sztuka filmowa to moja pasja, której nie porzucam. Telewizja Polska - Program 2 to miejsce, w którym rozwijała się moja droga zawodowa. Zostawiam tam znaczną część mojego dorobku twórczego i mojego życia, dlatego nie wykluczam w przyszłości współpracy z TVP w obszarach, w których będę mogła wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie w propagowaniu sztuki i kultury. Dziękuję wszystkim i do zobaczenia w sierpniu na Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym
nad Wisłą. Grażyna Torbicka
- napisała na Facebooku (zachowano oryginalną pisownię).

Zobacz także: #dziejesienazywo: Mateusz Matyszkowicz o kobietach w TVP Kultura

d1lypma

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lypma
d1lypma