Seriale zagraniczne"Gra o Tron": szósty odcinek siódmego sezonu. Zobacz opis odcinka!

"Gra o Tron": szósty odcinek siódmego sezonu. Zobacz opis odcinka!

"Gra o Tron": szósty odcinek siódmego sezonu. Zobacz opis odcinka!
Źródło zdjęć: © HBO
Basia Żelazko

21.08.2017 07:55, aktual.: 21.08.2017 10:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Odcinek "Za murem" przez pomyłkę hiszpańskiego oddziału HBO wyciekł za wcześnie do sieci, więc większość osób już zdążyła go zobaczyć. Jeśli do nich nie należysz, nie czytaj dalej, bo czekają cię spoilery!

Poprzedni, piąty odcinek "Gry o Tron” zakończył się w momencie, gdy Jon wraz ze swoją drużyną wybrali się, by zdobyć dowód dla Cersei na istnienie Białych Wędrowców. Udało im się pojmać jednego z nich, ale zostali otoczeni. Jon zdecydował, że Gendry wyruszy, by wysłać krukiem wiadomość do Daenerys, by ta przysłała pomoc. Mimo tego, że Tyrion stanowczo odradza jej wyruszenie z pomocą, ta przybywa z trójką smoków na odsiecz Jonowi i jego kompanom.

Obraz
© Materiały prasowe

(Jon wraz z drużyną wyrusza po Białego Wędrowca. Czy tylko on nie wiedział, jak głupi to pomysł?)

W walce niestety ginie jeden z „dzieci” Daenerys, Viserion, trafiony lodową włócznią przez Nocnego Króla. Daenerys odlatuje, a Jona ratuje Benjen Stark podpalając Wędrowców. Król Północy konno wraca do Królewskiej Przystani, gdzie leczy rany. Odwiedza go tam Daeny, którą Snow wreszcie nazywa „swoją królową” i oddaje jej we władanie Północ.

Niestety odcinek kończy się mroczną sceną, gdy Nocny Król wskrzesza smoka, który od tej pory staje się częścią jego armii, a my wiemy, że to oznacza naprawdę ogromne niebezpieczeństwo.

Obraz
© Materiały prasowe

(Smoki Daenerys, niestety już dwa)

W międzyczasie w Winterfell dochodzi do konfrontacji Aryi z Sansą. Arya odkrywa list starszej siostry, w którym ta namawiała do poddania się Joffreyowi; nie chce przyjąć tłumaczeń siostry, że została do napisania tego listu zmuszona. Oczywiście Littlefinger jest zadowolony z takiego obrotu spraw i namawia Sansę, by poprosiła Brienne o ochronę przed młodszą siostrą. Gdy Starkówna dostaje wezwanie do Królewskiej Przystani, wysyła jednak Brienne oddalając ją od siebie. Później odkrywa w rzeczach Aryi maski, która ta zabrała w Braavos. Między siostrami rośnie napięcie i nieufność, to bardzo na rękę Littlefingerowi.

Obraz
© Materiały prasowe

Przed nami finał siódmego sezonu, już dziś wyrokujemy, że pewnie kluczową rolę odegra w nim Bran Stark i jego nadprzyrodzone zdolności. Prawdopodobnie dojdzie też do konfrontacji Daenerys z Cercesei. A potem nastanie najdłuższa zima, jaką znamy - czas oczekiwania na ósmy sezon.

*Premiera 6. odcinka 7. sezonu "Gry o tron" odbyła się w nocy z 20 na 21 sierpnia o godzinie 3:00 oczywiście na antenie HBO. Powtórkę tradycyjnie będzie można obejrzeć w poniedziałek o 20:10. Wszystkie epizody serialu dostępne są również online na platformie HBO GO. *

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (83)
Zobacz także