Trwa ładowanie...

"Gra o tron", sezon 6 odcinek 9, 19.06.2016: opis "Battle of the Bastards"

Przedostatni epizod szóstego sezonu "Gry o tron" za nami. Producenci serialu nie rzucali słów na wiatr, zapowiadając dziewiąty odcinek serii jako najbardziej spektakularny w historii telewizji. Ukazana w "Battle of the Bastards" walka już została okrzyknięta prawdziwym serialowym arcydziełem. Kto zwyciężył w krwawym pojedynku? Jak przebiegały zmagania armii Jona Snowa i Ramsaya? Jeżeli jesteś ciekawy, przeczytaj opis najnowszego odcinka "Gry o tron". Uwaga, tekst zawiera dużo spoilerów!

Share
"Gra o tron", sezon 6 odcinek 9, 19.06.2016: opis "Battle of the Bastards"
Źródło: HBO
d2iopnc

Reżyser dziewiątego epizodu szóstego sezonu serialu, Miguel Sapchnik, stanął na wysokości zadania. Po kilku spokojniejszych odcinkach "Battle of the Bastards" oferuje widzom zawrotne tempo i epicki rozmach. Każda scena zaprezentowana w najnowszej odsłonie serialu jest realizacyjną perełką. Widzowie, którzy widzieli już "Bitwę Bękartów", mówią wprost - dziewiąty odcinek szóstego sezonu pokazał "Grę o tron" w całej swej okazałości. Co konkretnie wydarzyło się podczas walk na Północy?

"Gra o tron" sezon 6 odcinek 9 - jak zakończył się poprzedni epizod?

W poprzednim odcinku serialu rozwiązała się przede wszystkim sprawa Aryi Stark. Młoda bohaterka ocalała po brutalnym ataku Waif dzięki opiece swojej niedoszłej ofiary – Lady Crane. Po tym, jak była nauczycielka dziewczyny zabija aktorkę, Starkówna mści się na podłej zabójczyni. Tym samym przechodzi próbę, po której może dołączyć do Ludzi Bez Twarzy. Arya odmawia jednak Jaqenowi i postanawia powrócić do domu. W ósmym epizodzie kontynuowany był wątek Sandora, który dostał propozycje dołączenia do Bractwa Bez Chorągwi, przygotowującego się do walki z Innymi. Do najważniejszych wydarzeń odcinka "No One" należy również zaliczyć spektakularny powrót do Meereen Matki Smoków.

d2iopnc

"Gra o tron" sezon 6 odcinek 9 - opis bitwy na Północy

Spektakularna bitwa między Jonem a Ramsayem rozpoczyna się od potyczek słownych. Snow, Sansa, Davos i Tormund spotykają się z Boltonem i Haraldem. Ramsay oferuje warunki kapitulacji, które zostają kategorycznie odrzucone przez Starków. Sansa zapowiada, że jej mąż nie dożyje następnego dnia. Jon proponuje jeszcze Boltonowi rozstrzygnięcie sporu w pojedynku jeden na jeden. Jednak ta oferta zupełnie nie interesuje jego przeciwnika, który przekonuje, że sam zapewne przegrałby walkę, ale z jego wojskami sojusznicy Starków nie mają żadnych szans. Po tym spotkaniu Jon omawia z Tormundem i Davosem plan bitwy. Sansa ma pretensje do przyrodniego brata, że ten nie zebrał większej liczby wojowników. Bohaterka obawia się, że Ramsay bez problemu sforsuje ich wojska. Jon spotyka się następnie z Melisandre, którą prosi, by w razie jego śmierci nie próbowała przywracać go do życia. Ta tłumaczy mu, że jego powrót do świata żywych był tylko i wyłącznie wolą Pana.

Rankiem obie armie wstawiają się na placu boju. Jako jeden z pierwszych umiera raniony strzałą Rickon. Potyczka wojsk Jona i Ramsaya to wielkie batalistyczne widowisko, pełne rozlewu krwi i nieprawdopodobnego tempa. W ciągu kilkunastu minut życie tracą setki żołnierzy. Bolton w pewnym momencie traci panowanie nad sobą i wysyła Dzikich w kierunku wzgórza. W końcu Ramsay postanawia się wycofać do Winterfell. Bohater zabija z łuku Wun Wuna, jednak nie udaje mu się uciec przed obliczem Jona. Ten dopada swojego przeciwnika i zaczyna go bić. W ten sposób Bolton zostaje pojmany do niewoli. Pod osłoną nocy Sansa odwiedza Boltona i przyprowadza do niego głodujące psy, które rzucają się na uwięzionego Ramsaya.

"Gra o tron" sezon 6 odcinek 9 - wydarzenia w Meereen

Akcja "Battle of the Bastards" wbrew zapowiedziom nie koncentruje się tylko na północy. Kontynuacji doczekał się również wątek w Meereen, w którym poprzednim razem zjawiła się Matka Smoków. Daenerys obmyśla z Tyrionem, jak poradzić sobie z flotą łowców niewolników. Bohaterka spotyka się z mistrzami, by omówić warunki kapitulacji, jednak ci wcale nie są zainteresowani poddaniem się. Matka Smoków wyrusza po pomoc w walce z okupantem. Tu również dochodzi do bitwy, której efektem jest sojusz Theona i Yary z Daenerys i Tyrionem.

"Gra o tron" sezon 6 odcinek 9 - gdzie obejrzeć "Battle of the Bastards"?

Nie ma wątpliwości, że wielka walka między Jonem i Ramsayem jest wydarzeniem, które nie może umknąć żadnemu miłośnikowi seriali. Gdzie zatem obejrzeć dziewiątą odsłonę szóstego sezonu "Gry o tron"? Odcinek od wczesnych godzin porannych dostępny jest na platformie internetowej HBO GO. Oprócz tego w poniedziałek 20 czerwca o godzinie 20:10 "Battle of the Bastards" wyemituje telewizja HBO.

Zobacz także: "Gra o tron" - tego nie wiedzieliście o hicie

d2iopnc

Podziel się opinią

Share
d2iopnc
d2iopnc