Trwa ładowanie...
Wojciech Chentkiewicz

"Gra o Tron", sezon 6 odcinek 7, 5.06.2016: opis "The Broken Man"

Za nami premiera siódmego odcinka szóstego sezonu "Gry o tron". Wbrew oczekiwaniom wielu widzów, "The Broken Man" nie obfitował w spektakularne i pełne napięcia sceny. Nie oznacza to jednak, że w najnowszej odsłonie popularnego serialu wiało nudą! Co ciekawego wydarzyło się w najnowszym odcinku produkcji? Zdradzamy szczegóły siódmego epizodu trwającego sezonu "Gry o tron". Uwaga, tekst zawiera spoilery!

Share
"Gra o Tron", sezon 6 odcinek 7, 5.06.2016: opis "The Broken Man"
Źródło: HBO
d3frcj4

Przed premierą odcinka "The Broken Man" wiele mówiło się o tym, że nadchodzący epizod będzie niezwykle burzliwy. Po nieco nudnym "Blood of My Blood" widzowie oczekiwali powrotu do szybkiej i wartkiej fabuły, pełnej rozlewu krwi i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Tymczasem twórcy postanowili dać fanom swojej produkcji jeszcze chwilę wytchnienia. Najnowszy epizod "Gry o tron" przybliża nas do zbliżającego się finału szóstego sezonu produkcji. Trzeba przyznać, że ten zapowiada się naprawdę emocjonująco. W "The Broken Man" nie zabrakło wielkich powrotów dawno niewidzianych postaci. Na ekranie pojawił się ponowni m.in. Sandor Clegane, który do tej pory uznawany był za zmarłego. Wiele ciekawego wydarzyło się również w wątku poświęconym Aryi Stark. Co jeszcze zaoferował widzom siódmy odcinek szóstego sezonu "Gry o tron"?

"Gra o tron" odcinek 7 sezon 6 - wątek Północy

Jon, Sansa i Davos próbują za wszelką cenę znaleźć wsparcie wśród dawnych sojuszników rodziny Starków. Wszystko po to, by odzyskać Winterfell z rąk rodu Boltonów. Bohaterowie dostają zapewnienie o pomocy ze strony Dzikich, którzy nadal są dłużnikami Snowa, a także ze strony rodu Mormontów. Jon, Sansa i Davos nie zdobywają jedynie lojalności ze strony Gloverów. Zapewnienie o wsparciu dodatkowych żołnierzy utwierdza Snowa w przekonaniu, że lada moment zaatakuje on Winterfell. Bohater chce jak najszybciej ruszyć do odbijania rodowego zamku Starków tak, by uniemożliwić Boltonom zebranie większej liczby żołnierzy. Sansa przekonuje go, że nie należy śpieszyć się z atakiem. Jej zdaniem muszą oni zdobyć poparcie pozostałych domów, inaczej poniosą w bitwie sromotną klęskę.

"Gra o tron" - wątek Aryi

Trzeba przyznać, że twórcy serialu nie zamierzają oszczędzać Aryi Stark. Bohaterka stara się uciec z Braavos do Westeros, jednak zostaje napadnięta przez Waif. Ta rani kilkakrotnie Starkównę nożem i tylko cud sprawia, że młodej księżniczce udaje się ujść z życiem. Zakrwawiona Arya przemierza ulice Braavos, nie mając pewności, komu może zaufać. Czy dziewczyna umrze? Takie rozwiązanie wydaje się być zbyt oczywiste. Prawdopodobnie bohaterka niespodziewanie otrzyma pomoc z zaskakujących rąk.

d3frcj4

"Gra o tron" - co wydarzyło się w Królewskiej Przystani?

Siódmy odcinek serialu ponownie przenosi widzów do Królewskiej Przystani. W ostatnim czasie wiele interesującego wydarzyło się w tej lokalizacji. Zganiona przez Wielkiego Wróbla Margaery rozmawia się z Lady Olenną, która namawia Królową do powrotu do Wysogrodu. Ta jednak stanowczo odmawia, tłumacząc, że jej miejsce jest u boku Króla Tommena. Nie wiadomo, czy Margaery całkowicie przeszła na stronę Wielkiego Wróbla. Olenna spotyka się też z Cersei i przekonuje ją, by ta została w przystani i podjęła się walki. Bohaterka, mimo braku sojuszników, przyjmuje propozycję Lady.

"Gra o tron" - powrót Sandora

Wielką niespodzianką najnowszego odcinka "Gry o tron" okazuje się Sandor Clegane. Nazywany Ogarem bohater przez dłuższy czas uznawany był za zmarłego. Tymczasem okazuje się, że rannego znalazł przywódca małej grupy mieszkańców - Ray. Mężczyzna opiekował się Ogarem, pielęgnował jego rany i przywrócił do pełni zdrowia. Sandor pomaga Rayowi i jego ludziom w budowie świątyni. Wioskę, w której pomieszkuje teraz Ogar, nawiedzają członkowie Bractwa Bez Chorągwi. Gdy pod nieobecność Sandora dochodzi do małej rzezi, rozwścieczony bohater postanawia pomścić poległych ludzi.

Co jeszcze wydarzyło się w "The Broken Man"?

W siódmym epizodzie szóstego sezonu "Gry o tron" pojawili się również Theon i Yara. Bohaterowie snują plany samodzielnego pokierowania Żelaznej Floty do Meereen, a także zawiązania sojuszu z Daenerys. Kontynuacji doczekał się również wątek Jaime'go i Bronna. Oboje prowadzą armię Lannisterów z Riverrun. Dochodzi do gorącej konfrontacji z Blackfishem. Jamie ostrzega go, że wojsko Lannisterów nie będzie znało żadnej litości dla rodziny Tullych, jeśli ci nie poddadzą zamku.

"Gra o tron" - gdzie obejrzeć 7. odcinek 6. sezonu?

Epizod "The Broken Man" można obejrzeć na platformie internetowej HBO GO. Oprócz tego odcinek zostanie wyemitowany na antenie stacji HBO w poniedziałek 6 czerwca o godzinie 20:10. Premiera następnej odsłony szóstego sezonu serialu odbędzie się w niedzielę 12 czerwca o godzinie 3:00.

Zobacz także: "Gra o tron" w liczbach

d3frcj4

Podziel się opinią

Share
d3frcj4
d3frcj4