Trwa ładowanie...

"Gra o tron", sezon 6: kim są prawdziwi rodzice Jona Snowa?

Share
"Gra o tron", sezon 6: kim są prawdziwi rodzice Jona Snowa?
Źródło: HBO
d3jo8na

Fani "Gry o tron" w końcu poznali jedną z największych tajemnic serialu. Od pierwszego sezonu widzowie byli przekonani, że Jon Snow jest nieślubnym synem Neda Starka. Jako dziecko z nieprawego łoża nie mógł liczyć na przywileje takie, jak jego przyrodnie rodzeństwo. W końcu dowiedzieliśmy się, jaka jest prawda o przeszłości jednego z kluczowych bohaterów hitu HBO. Kim są jego prawdziwi rodzice?

Przypomnijmy, że gdy Jon był niemowlęciem, Lord Eddard Stark sprowadził go do Winterfell, pomimo sprzeciwów żony. Catelyn nie chciała wychowywać pod swoim dachem bękarta męża, co uważała za hańbę. Mimo to w końcu pozwoliła, aby chłopak pozostał z nimi i dorastał razem z ich dziećmi.

W szóstym sezonie ujawniono prawdziwą wersję wydarzeń sprzed lat. Wszystko dzięki wizjom Brana, który cofnął się do czasów młodości swojego ojca. W 10. odcinku chłopak podążył za Nedem do Wieży Radości, gdzie przebywała Lyanna i był świadkiem ich rozmowy. Stark złożył wówczas obietnicę, którą przez lata udało mu się dotrzymać. Ukochana siostra w ostatnich chwilach swojego życia poprosiła go o opiekę nad jej nowo narodzonym synem.

d3jo8na

R+L=J - tym tajemniczym równaniem żyli od pierwszych sezonów widzowie serialu. Teoria dotycząca prawdziwych rodziców Jona została w końcu potwierdzona. Matką Snowa jest Lyanna, a kto ukrywa się pod literką "R"? Ojcem okazał się Rhaegar Targaryen - najstarszy syn Szalonego Króla Aerysa II Targaryena, którego zabił Jaime Lannister. Nowy Król Północy jest zatem bratankiem Daenerys. Wiele wskazuje na to, że Snow i Kórlowa Smoków spotkają się w 7. sezonie "Gry o tron". Czy jednak poznają prawdę, o swoim pokrewieństwie? Tego jeszcze nie wiadomo.

By wyjaśnić koligacje łączące Jona z innymi bohaterami, stacja HBO zaprezentowała specjalną infografikę, którą możecie zobaczyć poniżej:

(HBO)

d3jo8na

Co ciekawe, fabuła serialu wyprzedziła książkowy pierwowzór hitu, który w USA trafił na regały w 1996 roku (w Polsce 2 lata później). Czytelnicy mogą być więc niepocieszeni, że ujawniono im prawdę, jeszcze zanim mogli przeczytać o tym na stronach kolejnej części sagi autorstwa George'a R.R. Martina.

Zobacz także: Tego nie wiedzieliście o serialu "Gra o tron"

d3jo8na

Podziel się opinią

Share
d3jo8na
d3jo8na