„Gra o Tron” – Polak zagra w ostatnim sezonie

„Gra o Tron” – Polak zagra w ostatnim sezonie
Źródło zdjęć: © ONS.pl

02.08.2018 09:31, aktual.: 02.08.2018 11:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W serialu „Gra o Tron” wystąpi polski aktor – Paweł Sakowski. Rolę dostał w bardzo nietypowy sposób.

Gra o Tron” – w ostatnim sezonie słynnego na całym świecie serialu zagra polski aktor. Paweł Sakowski na casting dostał się przypadkowo, a od razu zaproponowano mu rolę. Wiadomo, że na planie spędził około dwóch tygodni. Poznał całą obsadę.

Od wizyty w pubie do roli w "Grze o Tron"

Pochodzący z Choszczna Paweł Sakowski jest aktorem w poznańskim Teatrze u Przyjaciół. Jego historia z castingiem do roli w serialu „Gra o Tron” jest dość niecodzienna. Przebywał wówczas w Irlandii, gdzie w jednym z miejscowych pubów poznał mężczyznę, który pracował przy produkcji serialu „Wikingowie”. Stwierdził, że Sakowski przypomina wojownika i doskonale nadałby się do tego serialu. Ośmielony jego słowami Polak wysłał swoje CV do agencji castingowej. Angaż dostał już po tygodniu.

"Gra o Tron" - co wiemy o roli Pawła Sakowskiego

Paweł Sakowski dostał zaproszenie na casting jednak nie do „Wikingów”, a niemniej słynnej „Gry o Tron”. Aktor nie wahał się ani chwili, a wkrótce po przesłuchaniu zaproponowano mu współpracę. Nadal niewiele wiadomo o roli Sakowskiego w słynnym serialu, są jednak przypuszczenia, że Polak wcieli się w postać wolnego człowieka zza muru lub jednego z członków Nocnej Straży. Aktor przyznał, że zobaczymy go na ekranie w dwóch lub trzech odcinkach.

Premiera kolejnego sezonu "Gry o Tron"

Casey Bloys – dyrektor programowy HBO przyznał, że kontynuacja „Gry o tron” pojawi się w pierwszej połowie 2019 roku. Większość poprzednich sezonów produkcji debiutowało w okolicach kwietnia, więc można oczekiwać, że podobnie będzie w przypadku sezonu ósmego.

Zapowiedź prequelu

Dyrektor zabrał również głos w sprawie prequela „Gry o Tron”. Casey Bloys zaznaczył iż, wbrew plotkom mówiącym, że produkcja miałaby rozpocząć się w październiku w Belfaście, zdjęcia produkcji nie wystartują przed końcem 2018 roku. Nadal trwają poszukiwania obsady.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także