Trwa ładowanie...

"Gra o tron": pierwszoplanowi aktorzy zarabiają krocie

Share
"Gra o tron": pierwszoplanowi aktorzy zarabiają krocie
Źródło: HBO
d13r71t

"Gra o tron" już jest jedną z największych i najdroższych produkcji telewizyjnych na świecie. A wiele wskazuje na to że koszt jej tworzenia wzrośnie jeszcze bardziej. Wszystko przez zarobki aktorów. Przyprawiają o zawrót głowy!

Główni aktorzy, czyli Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Kit Harington (Jon Snow), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen) i Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister) zarobią po około 500 tysięcy dolarów za odcinek zapowiadanego siódmego i planowanego ósmego sezonu produkcji. Łącznie daje to im około pięć milionów dolarów za sezon, przy czym przyszłe dwa mają być krótsze niż poprzednie serie. Mówi się o tym, że mają liczyć nie po dziesięć, ale siedem odcinków.

Brytyjskie media podają, że wynagrodzenia aktorów "Gry o tron" w 2014 roku wynosiły "zaledwie" 300 tysięcy dolarów. Obecnie trwają negocjacje dotyczące gaży aktorów. Pewne jest jedno, takie stawki zabezpieczą na długo przyszłość głównych aktorów. Pod warunkiem, jak wynika z medialnych doniesień, że ich postaci przeżyją w kolejnych sezonach.

Zobacz także: Kto zginie w finale VI sezonu "Gry o tron"?

d13r71t

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13r71t
d13r71t