Trwa ładowanie...
10-11-2016 13:27

"Gra o tron": George R. R. Martin uważa, że Trump będzie najgorszym prezydentem USA

Artystyczny świat nie ukrywa zaskoczenia faktem, że Donald Trump został wybrany na nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Wśród twórców, którzy krytykują wynik głosowania, znalazł się George R. R. Martin i ma o prezydencie elekcie bardzo nieprzychylną opinię.

Share
"Gra o tron": George R. R. Martin uważa, że Trump będzie najgorszym prezydentem USAŹródło: Getty Images
d48mt6z

George R. R. Martin, jak dobrze wiedzą fani książkowej sagi i serialu „Gra o tron”, jest mistrzem w tworzeniu fabuły naszpikowanej szokującymi zgonami głównych bohaterów i nieczystymi zagrywkami w bezwzględnej walce o władzę. Jednak wynik ostatnich wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych przeszedł najśmielsze oczekiwania pisarza.

Autor „Pieśni lodu i ognia” jest jednym z artystów, którzy uważają, iż wybór Trumpa na prezydenta był złym wyborem. Nie omieszkał więc podzielić się swoją opinią. Tuż po ogłoszeniu wyników zamieścił na swoim blogu wpis, w którym nie pozostawia na elekcie suchej nitki. Jego zdaniem Donald Trump będzie najgorszym prezydentem w historii, w swoją wypowiedź zakończył wymownym, słynnym cytatem ze swojej książki „winter is coming”.

Nie ma słów, którymi mógłbym opisać to, jak się czułem dziś rano.
Ameryka przemówiła. Naprawdę myślałem, że jesteśmy w tym lepsi, ale jak widać, myliłem się.
Trump był kandydatem z najmniejszymi kwalifikacjami, jaki kiedykolwiek był nominowany do wyborów prezydenckich przez jedną z głównych partii. Stanie się najgorszym prezydentem w historii Ameryki i niebezpiecznie niestabilnym graczem na arenie międzynarodowej. A zdziesiątkowani demokraci, mniejszość w sejmie i senacie, nie ma władzy, by go powstrzymać.
Przez następne cztery lata nasze problemy jeszcze się pogorszą.
Nadchodzi zima. Mówiłem
- napisał.

Zobacz także: Tego nie wiedzieliście o "Grze o tron"

d48mt6z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48mt6z
d48mt6z