Trwa ładowanie...

"Gra o tron": Brexit zagrozi produkcji?

Share
"Gra o tron": Brexit zagrozi produkcji?
Źródło: Kadr z serialu
d2skg3w

Debata nad tym, czy Wielka Brytania zostanie w Unii Europejskiej czy ją opuści osiągnęła swoje apogeum w ostatnich tygodniach. Mówi się o tym, że ostateczne wyniki referendum będą miały duży wpływ na kulturę. Jak się okazuje, wyjście Wielkiej Brytanii z UE może poważnie uderzyć w światowy telewizyjny hit, "Grę o tron".

Jak Brexit wpłynie na serial? Jak donosi magazyn "Foreign Policy", odejście Wielkiej Brytanii spowoduje, że popularna seria HBO będzie pozbawiona znacznej części funduszy. Przypomnimy, że "Gra o tron" jest jedną z najdroższych produkcji telewizyjnych, a koszt realizacji pojedynczych odcinków sięga milionów dolarów.

Serial nagrywany jest między innymi w Irlandii Północnej i Hiszpanii. W związku z tym, jednym ze źródeł finansowania produkcji jest Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. Jeżeli więc Wielka Brytania wyjdzie z UE, organizacja może wycofać swoje pieniądze. A przy dużo niższym budżecie twórcy serialu z pewnością nie będą mogli realizować tak efektownych scen jak choćby z odcinka "Battle of the Bastards".

d2skg3w

Podczas gdy Wielka Brytania rozważyła przynależność do Unii, rody Westeros kontynuują rozważanie ich lojalności na ekranie. – Miejmy nadzieję, że czwartkowy głos nie spowoduje Wexit – piszą brytyjskie media.

Zobacz także: Kto zginie w finale VI sezonu "Gry o tron"?

d2skg3w

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2skg3w
d2skg3w