Trwa ładowanie...
Discovery Channel
07-11-2013 14:46

"Gorączka złota: Ameryka Południowa": W poszukiwaniu Eldorado

"Gorączka złota: Ameryka Południowa": W poszukiwaniu EldoradoŹródło: Discovery Channel
d4c4238
d4c4238

Opowieści o ogromnych złożach złota kryjących się w AmeryceAmeryce Południowej od wieków przyciągają łowców przygód i zaginionych skarbów. Już w XVI wieku hiszpańscy konkwistadorzy przemierzali te ziemie z zamiarem odnalezienia Eldorado - legendarnej krainy pełnej złota. W ich ślady pójdzie rodzina Hoffmanów, która po przygodach w mroźnej Kanadzie i na Alasce, postanowiła poszukać szczęścia na sąsiednim kontynencie.

W 4. sezonie serii rodzina Hoffmanów zdecyduje się na opuszczenie Klondike i zapuszczenie się w rejony świata, w których co jakiś czas na nowo wybucha gorączka złota. Po raz kolejny zaryzykują życie, tym razem jednak w zupełnie innej scenerii niż dotychczas. Niezwykle piękne, ale niebezpieczne góry Ameryki Południowej sprawią, że poszukiwacze złota staną przed innymi wyzwaniami niż do tej pory.

Najpierw Hoffmannowie polecą do Peru. Jednak aby dotrzeć do złóż drogocennego kruszcu, muszą w pierwszej kolejności pokonać śmiertelnie niebezpieczne drogi, przedrzeć się przez gęstą dżunglę, a nawet stoczyć kilka potyczek z miejscowymi górnikami. Rodzina poszukiwaczy ma również chrapkę na chilijskie złoto, a przynajmniej na część z 3750 ton zasobów tego metalu, wciąż ukrytego głęboko pod ziemią. Aby się do nich dobrać, Hoffmanowie wypróbują różnorodne metody. Spróbują wydobyć złoto na opuszczonej plaży i w wysokich partiach Andów, co doprowadzi ich niemal do granic wytrzymałości. Górnicy dotrą również do dżungli w Gujanie, gdzie Todd będzie przekonywał swoją ekipę, że mimo wszystko warto było opuścić Klondike.

d4c4238

Czy rodzina Hoffmanów odnajdzie zaginione Eldorado? Czy tym razem uda im się spełnić swoje marzenia i odnaleźć prawdziwe "góry złota"? A może ta niebezpieczna wyprawa zamieni się w spektakularną katastrofę?

(fot. Discovery Channel)
Źródło: (fot. Discovery Channel)
(fot. Discovery Channel)
Źródło: (fot. Discovery Channel)

Emisja programu "Gorączka złota: Ameryka Południowa" w Polsce odbędzie się już 28 listopada o godz. 21.00 na Discovery Channel.

d4c4238
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4c4238