"Głęboka woda": Serial z Dorocińskim podbija Europę
Wyprodukowany przy udziale TVP2 serial pod tytułem "Głęboka woda" Magdaleny Łazarkiewicz zdobył prestiżową Nagrodę Prix Italia dla najlepszego serialu TV w konkursie tegorocznej 64. edycji najstarszego festiwalu produkcji telewizyjnej - Prix Italia. Tym samym po raz pierwszy w historii tej nagrody została ona przyznana realizacji fabularnej z Polski.
''Głęboka woda''
''Głęboka woda''
Nagradzany również w tym roku w Chicago i Monte-Carlo serial został zrealizowany przez TVP2 we współpracy z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej oraz Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich.
Opowiada on o grupie osób pracujących w ośrodku pomocy społecznej i ich podopiecznych - ludzi, którym los poplątał życiowe drogi. Pracownicy socjalni stają się swoistymi "aniołami stróżami", chcącymi i potrafiącymi pomóc. To ostatni sprawiedliwi, niewahający się wyciągnąć pomocnej dłoni. Pozostają oni wrażliwi na los innych, potrzebujących, samotnych i porzuconych. Nie są przy tym pozbawieni wad oraz słabości czy własnych problemów.
''Głęboka woda''
- Nagroda ta pokazuje, że naprawdę można inaczej pokazywać seriale, inaczej je komponować. Mało tego, to się opłaca, o czym świadczy chociażby liczba oglądających przy tak trudnym temacie. Nie byłoby to możliwe gdyby nie TVP2 i jej dyrektor Jerzy Kapuściński. To on dziś wyznacza serialowe standardy. Ryzykuje, ponieważ tak trzeba. Dał nam swobodę twórczą i za to jesteśmy mu wdzięczni - mówi producent serialu, Marcin Kurek z MediaBrigade.
''Głęboka woda''
W obsadzie wyreżyserowanego przez Magdalenę Łazarkiewcz ("Ostatni dzwonek") serialu znaleźli się znakomici i popularni aktorzy, w tym grający główną rolę Marcin Dorociński, który stworzył niezapomniane kreacje chociażby w "Rewersie" Borysa Lankosza czy ostatnio "Róży" Wojciecha Smarzowskiego i "Lęku wysokości" Bartka Konopki.
W "Głębokiej wodzie" aktorowi partnerują między innymi: Katarzyna Maciąg, Rafał Maćkowiak, Małgorzata Buczkowska, Gabriela Muskała czy Agnieszka Podsiadlik.
''Głęboka woda''
Telewizyjna Dwójka już teraz zaprasza na kolejny sezon nagrodzonego właśnie serialu, do którego zdjęcia ruszają pod koniec października tego roku.
Tymczasem odcinki z pierwszej serii zostaną pokazane jeszcze na kolejnych, istotnych dla branży imprezach, w tym Roma Fiction Fest czy odbywającym się w Berlinie Prix Europe.
- To dla nas niepowtarzalna szansa i okazja, aby serial nie tylko został zauważony w Europie, ale kto wie, może uda się też sprzedać jego format. Nagroda Prix Europa na pewno mogłaby to przybliżyć - podsumowuje Kurek.