Trwa ładowanie...
01-12-2016 12:28

Ginella Massa: pierwsza w historii Kanady prezenterka w hidżabie

Ostatnio głośno jest o dziennikarce prowadzącej program informacyjny w Kanadzie, która występuje przed kamerami w hidżabie. Niestety, nie wszystkim spodobała się decyzja stacji, aby dopuścić Ginellę Massę na wizję.

Ginella Massa: pierwsza w historii Kanady prezenterka w hidżabieŹródło: Twitter
d4cw5ve
d4cw5ve

Ginella Massa została pierwszą w Kanadzie prezenterką telewizyjną, która występuje na wizji w hidżabie. Choć dziennikarka pracuje dla stacji już od ponad roku, dopiero niedawno pozwolono jej na pracę przed kamerą i poprowadzenie na żywo programu "City News".

- Nigdy nie sądziłam, że kobieta w hidżabie może prowadzić serwis informacyjny w Kanadzie. Występowanie przed kamerą od zawsze było moim marzeniem, ale wiedziałam, że to graniczy z cudem z powodu hidżabu - powiedziała po emisji pierwszego wydania.

Gdy tylko program dobiegł końca, w internecie zawrzało. Widzowie skrytykowali decyzję stacji o dopuszczeniu Ginelli na wizję. Mało tego, wśród fali negatywnych komentarzy pojawiły się nawet pogróżki. Prezenterka nie zamierza jednak zniknąć z ekranu. Uważa, że odbiorcy powinni przede wszystkim skupić się na treści prezentowanych przez nią w programie wiadomości, a nie na jej ubiorze. Według 29-letniej Massy, każde jej wystąpienie przed kamerą jest rodzajem misji, która ma na celu nauczenie Kanadyjczyków tolerancji dla muzułmanów.

- Czuje się naprawdę świetnie, będąc pierwszą dziennikarką prowadzącą serwis informacyjną w Kanadzie w dżihabie i mam nadzieję, że nie będę ostatnią. Kanadyjczycy lubią zachowywać się tak, jakby nie było nienawiści i rasizmu. A ten problem wciąż istnieje. Chciałabym zmienić sposób, w jaki ludzie reagują na hidżab - podsumowała w rozmowie z "Huffington Post".

d4cw5ve

Zobacz także: dlaczego muzułmanki zakrywają twarz?

Facebook.com
Źródło: Facebook.com
d4cw5ve
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cw5ve