Gilmore girls: ostatni sezon w Polsce!

Gilmore girls: ostatni sezon w Polsce!
Źródło zdjęć: © CW Network

01.07.2007 18:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przez sześć lat "Gilmore girls: Kochane kłopoty" nazywano najbardziej dowcipnym i inteligentnym serialem telewizyjnym. Nadszedł czas, by rozpocząć ostatni rozdział sagi. Już w sierpniu kanał TVN Siedem pokaże bowiem siódmą i ostatnią zarazem serię przygód kobiet Gilmore.

Popularny na całym świecie przez zarówno kobiety jak i mężczyzn w różnych etapach życia "Gilmore girls: Kochane kłopoty" to amerykański serial telewizyjny stworzony przez małżeństwo Amy oraz Daniela Palladino , którego akcja koncentruje się na niezwykłych relacjach pomiędzy matką i córką, Lorelai i Rory Gilmore.

Umiejscowiony w niezwykle malowniczym miasteczku Stars Hollow, Connecticut serial „Kochane kłopoty” zachwycał krytyków nie tylko poziomem dowcipu, lecz również nadzwyczaj ciekawą galerią postaci drugoplanowych. Wszystko to sprawiało, że losy kobiet Gilmore i ich przyjaciół śledziły bacznie nie tylko młodzi, ale i starsi telewidzowie.

Po sześciu nietuzinkowych sezonach, które również polska publiczność miała już okazje zobaczyć, czas zakończyć serial ostatnią finałową, siódmą serią.

Jeżeli nie widzieliście finału poprzedniej serii i nie chcecie wiedzieć co się stało nie podkreślajcie poniższego fragmentu. Przypomnijmy, Rory pożegnała swojego chłopaka Logana, który wyjechał do Londynu, a Lorelai postawiła Luke'owi ultimatum dotyczące ślubu. Słysząc negatywną odpowiedź dopuściła się zdrady. W ten sposób pomysłodawcy serii, Amy i Daniel Palladino zakończyli szósty sezon "Kłopotów". Na skutek braku porozumienia z wytwórnią następnie zrezygnowali z partycypowania przy produkcji kolejnych odcinków.

Seria, którą będziecie mogli zobaczyć od 11 sierpnia to zatem całkiem nowe Kochane kłopoty, tworzone przez Davida Rosenthala (w szóstym sezonie producenta serii). Brakuje w nich charakterystycznego dla produkcji małżeństwa Palladino stylu z licznymi odniesieniami kulturowymi. Niemniej jednak to nowe 22 odcinki, które co podkreślają krytycy nie zachwycają, ale również nie rozczarowują.

Podobnie jest z ostatnim odcinkiem serii. Aktorzy nakręcili go nie wiedząc, że będzie to finał serialu. Podczas produkcji toczyły się wówczas rozmowy o przyszłości Gilmore'ów, (ostatni odcinek sezonu napisano wówczas tak, by był on jednocześnie finałem sezonu i ewentualnie finałem serii), jednakowoż szanse na przedłużenie serii były duże. Brak porozumienia pomiędzy studiem a aktorkami kreującymi główne role doprowadził jednak do trwałego zawieszenia zdjęć. Stąd ostatni epizod "Gilmore girls: Kochanych kłopotów" nie rozwiązuje wszystkich wątków i nie jest godnym zakończeniem siedmiu lat z życia Lorelai i Rory Gilmore.

Nie należy się jednak przejmować, widząc zaistniałą sytuację, oryginalni twórcy serii zapowiedzieli nieoficjalnie w terminie roku lub dwóch lat zamknięcie wszystkich wątków w dwugodzinnym telewizyjnym filmie. Zobaczymy zatem koniec, jaki od początku zaplanowali pomysłodawcy serii.
Siódmy sezon Kochanych kłopotów będzie można oglądać na antenie TVN Siedem w każdą sobotę po 19:10 począwszy od 11 sierpnia.

Sześć kompletnych serii Przygód kobiet Gilmore można już zakupić na DVD.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także