Trwa ładowanie...

Gejowski ślub u Marvela, wyjście z szafy w DCU

Gejowski ślub u Marvela, wyjście z szafy w DCUŹródło: komiks.wp.pl
d2xuze6
d2xuze6

Homoseksualistą ma się okazać któryś ze znaczących superbohaterów ze stajni DC Comics. Dziennikarze i fani spekulują, iż może być to nawet Batman - ostatnio o "gejowości" tego bohatera opowiadał słynny scenarzysta Grant Morrison. Nie będzie to pierwsza ważna postać DC wychodząca z szafy - od dawna wiadomo, że lesbijką jest Batwoman. Gejowska para superbohaterów (o pseudonimach Apollo i Midnighter) występowała także w serii "The Authority".

Tymczasem w świecie Marvela dojdzie do homoseksualnego ślubu. Miłość, wierność i szacunek przyrzekną sobie Northstar (swoją orientację seksualną ujawnił w 1992 roku), członek drużyny X-Men, i jego partner Kyle Jinadu.

Amerykańskie media komiksowe łączą oba wydarzenia z wypowiedzią Baracka Obamy, który ostatnio otwarcie poparł prawo homoseksualistów do zawierania związków małżeńskich. Do słów prezydenta Stanów Zjednoczonych wprost nawiązał DiDio mówiąc iż "jego poglądy także ewoluowały". Od polityki odcina się za to Marjorie Liu, współautorka komiksu o Northstarze. W wywiadzie udzielonym serwisowi ComicBookResources stwierdziła, że jej celem "nie było mieszanie się w politykę, ale opowiedzenie dobrej historii miłosnej".

Decyzje obu wydawnictw nie podobają się oczywiście konserwatystom. Organizacja One Milion Moms (to tylko nazwa, w rzeczywistości nie skupia ona miliona matek) zaprotestowała na swojej stronie internetowej przeciwko "propagowaniu złych wzorców". Zdaniem OMM sprawa jest "szokująca" i należy przeciwdziałać "wystawianiu dzieci na wpływ homoseksualizmu" i "praniu mózgów, które funduje im DC i Marvel".

d2xuze6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xuze6