Trwa ładowanie...

"Galeria": Więcej infomacji o nowym serialu TVP1

Share
"Galeria": Więcej infomacji o nowym serialu TVP1
Źródło: ATM Grupa
dwvq1un

O czym będzie *"Galeria", nowy serial TVP1? Ona kończy prestiżową uczelnię w Mediolanie, ale nie w głowie jej dolce vita. Stęskniona wraca do Polski i mimo przeszkód próbuje zrealizować swoje największe marzenie. On właśnie odzyskał wolność. Oburzony niesprawiedliwością, która go spotkała, ma ochotę rzucać kamieniami w pełne blichtru sklepowe witryny wroga. Przypadkiem wpadną na siebie w galerii handlowej w wielkim mieście. Zaiskrzy, zwłaszcza gdy między nimi stanie jeszcze jedna kobieta, piekielnie zazdrosna o tę miłość. Pośród polowań na najmodniejsze ciuchy i okazje, kryje się burzliwa historia.*

W rolach głównych wystąpią m.in. Magdalena Turczeniewicz jako Karolina, Julia Pietrucha (Anita), Bartosz Porczyk (Adam), Tomasz Dedek (Tadeusz Woydatt) i Grażyna Wolszczak (Barbara, matka Karoliny). Losy ich bohaterów, pracujących czy odwiedzających tytułową galerię handlową, widzowie będą mogli śledzić już od 30 stycznia br. od poniedziałku do piątku o godz. 17.30.

Karolina trafi do galerii, bo chciałaby otworzyć sklep z autorską biżuterią. Adam chce wyrównać rachunki z ojczymem Tadeuszem Woydattem, właścicielem centrum handlowego. Chociaż to drugi ma sporo na sumieniu, nie da się łatwo skompromitować. Dogląda swojego interesu niczym współczesny Wokulski. Galeria to także królestwo Anity, ukochanej córeczki Woydatta. Tylko z pozoru niewinna blondynka. Gdy w grę wchodzi biznes i rodzina – pokazuje pazur.

dwvq1un

W tytułowej „Galerii” ścierają się więc wielkie ambicje i chęć zemsty, walka o władzę i pieniądze. To targowisko próżności, ale i miejsce, gdzie można spotkać bratnią duszę. Nie zabraknie tam intryg, zdrad, uzależnień, zazdrości, niezgody na upływający czas, czy przemijającą młodość, ale i przyjaźni, zdolności do największych poświęceń oraz wybaczania. Odważny serial będzie zarówno opowieścią o życiu bogatych, przekonanych jak rodzina Woydattów, że wolno im więcej niż innym. To również historia rodzin Kossowskich i Dworzaków, raz po raz próbujących przezwyciężać kolejne kryzysy oraz o ludziach na życiowym zakręcie.

Choć losy postaci serialu splatają się we współczesnej świątyni konsumpcji i rozrywki, bohaterowie będą szukać odpowiedzi na kilka ważnych pytań. Na przykład czy rodzina jest wartością samą w sobie? Albo czy gonić za marzeniami, czy cieszyć się tym co przynosi życie, być tu i teraz. Równie często między bohaterami będą padać słowa „kocham cię”. O tej swoistej galerii ludzkich rozterek i uczuć śpiewa Bartosz Porczyk, który nie tylko napisał tekst, a także - wraz z Łukaszem Damrychem - skomponował muzykę do czołówki serialu.

Oprócz wspomnianych aktorów w „Galerii” zobaczymy także Marka Kalitę, Marka Siudyma, Ewę Bukowską, Joannę Orleańską, Marka Frąckowiaka, Macieja Wojdyłę, Paulinę Chapko, Błażeja Michalskiego, Andrzeja Deskura, Szymona Piotra Warszawskiego, Karolinę Piechotę, Matyldę Kawczak. W serialu występują też znani raperzy Vienio (Piotr Węcławski) i Waldemar Kasta. Całość reżyseruje Ryszard Zatorski (główny reżyser), znany z takich produkcji jak choćby „Dlaczego nie!”, „Tylko mnie kochaj”, Kilerów dwóch”, „Na dobre i na złe”, „M jak miłość” czy „Kryminalni”. Przy serialu pracował także Łukasz Palkowski, reżyser ceniony za „Rezerwat” czy serial „39 i pół” oraz Jakub Miszczak, który ostatnio realizował serial „Licencja na wychowanie”.

Co ciekawe galerię handlową, czyli główne miejsce akcji, po raz pierwszy w historii polskiej produkcji zbudowano na planie filmowym, we wrocławskim studiu ATM Grupy SA, producenta serialu. Dwupiętrowy obiekt o powierzchni wielkości boiska piłkarskiego, ma kilkanaście witryn sklepowych i olbrzymi hall z fontanną. Ulubionym miejscem bohaterów serialu jest bar u Huberta. Ponadto tłem akcji są najbardziej malownicze zakątki Wrocławia. Sensacyjne sceny, którymi kończy się pierwszy odcinek, kręcono na Moście Tumskim.

dwvq1un

Serial jest inspirowany włoskim formatem „Cento Vetrine”, który jest emitowany od dziesięciu lat i cieszy się dużą popularnością.

Zobacz także:

[

PAMIĘTACIE KASIĘ Z „13 POSTERUNKU”? ZOBACZCIE, JAK DZIŚ WYGLĄDA! SZOK! ]( http://aleseriale.pl/gid,9148,fototemat.html )
[

KONIEC JEST BLISKI? TWÓRCY „KLANU” PRZESADZILI! OTO DOWÓD! ]( http://aleseriale.pl/gid,9100,img,291225,fototemat.html )

dwvq1un

[

ŻENUJĄCE POCZĄTKI GWIAZD. PO CO SIĘ TAK KOMPROMITOWAŁY?! ]( http://aleseriale.pl/gid,8815,img,284267,fototemat.html )
[

NIEGRZECZNA PRZESZŁOŚĆ POLSKICH GWIAZD. NIE WSTYDZIŁY SIĘ NAGOŚCI? ]( http://aleseriale.pl/gid,8877,img,285752,fototemat.html )

dwvq1un

Podziel się opinią

Share
dwvq1un
dwvq1un