Trwa ładowanie...
24-01-2012 16:07

"Galeria": Raperzy Vienio i Waldemar Kasta przestępcami w serialu

"Galeria": Raperzy Vienio i Waldemar Kasta przestępcami w serialuŹródło: ATM Grupa
d2zmk1w
d2zmk1w

Raperzy Vienio i Waldemar Kasta zagrają Pinokia i Żwirka, drobnych przestępców w *"Galerii" nowym serialu, który ATM Grupa SA realizuje dla TVP1.*

Vienio jako Pinokio debiutuje w serialu, choć ma na koncie role w filmach m.in. w „Wojnie polsko-ruskiej” i „Chaosie” Xawerego Żuławskiego.

Zagra mieszkającego na działkach, drobnego złodziejaszka, który pomaga głównemu bohaterowi Adamowi (Bartosz Porczyk)
, po wyjściu z więzienia. Adam trafił za kratki w efekcie machlojek swojego ojczyma Tadeusza Woydatta, właściciela galerii handlowej (Tomasz Dedek)
.

d2zmk1w

Bohater Vienia, czyli Pinokio, zaprasza Adama, który nie ma się gdzie podziać do swojej mety na działkach. „Pożycza” też dla Adama auto Barbary (Grażyna Wolszczak)
, matki głównej bohaterki Karoliny (Magdalena Turczeniewicz). Nieświadomie przyprawia tym obie panie o palpitacje serca, bo w bagażniku auta znajdowały się ich wszystkie oszczędności. Pieniądze miały być zaliczką za lokal w galerii. Karolina chce w nim otworzyć pracownię biżuterii. Ponieważ obie miały sporo czasu do spotkania, na którym chciały wpłacić zaliczkę, zostawiły auto na parkingu przed galerią i poszły na zakupy. Wtedy właśnie samochód upatrzy sobie Pinokio. Wcielający się w niego raper mówi, że jego gra to sporo improwizacji.

– Niełatwo jest opanować tekst, a przy tym skoordynować to z zachowaniem podczas sceny - przyznaje Vienio. Dlatego często ma w rękach komórkę i udaje, że gra w gry, a tak naprawdę podczytuje sceny. Podobnie w ujęciach, w których czyta książkę.

Z kolei Kasta gra Żwirka, wytatuowanego kolegę Adama w więzieniu. Po tych zdjęciach w zakładzie karnym w Oleśnicy, Kasta musiał uciekać ukrytym tajnym wyjściem.

Choć ekipa starała się ukryć miejsce realizacji zdjęć, przed główną bramą zebrała się spora grupa oczekujących na muzyka fanów. Ze względu na panujący w więzieniu rygor, odsiadujący wyrok nie mogli spotkać się z aktorami i ekipą "Galerii". Natomiast Bartosz Porczyk zostawił im na pamiątkę swój egzemplarz „Hamleta” Szekspira.

Vienia, Kastę, a także wielu znakomitych aktorów "Galerii" – oprócz wymienionych, m.in.: Julię Pietruchę, Marka Kalitę. Marka Siudyma, Joannę Orleańską, Ewę Bukowską będzie można zobaczyć w "Galerii" już najbliższego poniedziałku (30 stycznia). Nowy serial Jedynka będzie nadawała od poniedziałku do piątku, o godz. 17. 30.

d2zmk1w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zmk1w