Trwa ładowanie...
11-02-2012 11:48

"Galeria": Młoda aktorka zachęca do pomocy psom w schroniskach

"Galeria": Młoda aktorka zachęca do pomocy psom w schroniskachŹródło: ATM Grupa
d196s9f
d196s9f

Matylda Kawczak, najmłodsza aktorka serialu *"Galeria", podobnie jak jej bohaterka Małgosia, mocno przejęła się losem psów w schroniskach i postanowiła im pomóc.*

Wszystko przez historię, która przydarzyła się granej przez ośmioletnią Matyldę bohaterce serialu. W jedenastym odcinku (emisja w najbliższy poniedziałek, 11 lutego) Małgosia przez przypadek przeczyta w gazecie o chorym psie ze schroniska, który potrzebuje lekarstw. Dziewczynka mocno się tym przejmie i postanowi kupić mu potrzebne tabletki. Chcąc zdobyć pieniądze, zdecyduje się sprzedać swoje ulubione komiksy.

**[

]( http://aleseriale.pl/sid,29295,title,Galeria,serial.html )**

d196s9f

Zamiast więc do szkoły, zwagaruje i pójdzie z nimi na targ. Oszustwo wyjdzie na jaw, kiedy Małgosia zniknie z domu bez wiedzy taty i dziadka, a następnie zostanie przyprowadzona do galerii przez strażnika miejskiego. Wtedy wyda się, co robiła oraz gdzie była. Jednak cała historia skończy się dobrze i dla niej, i dla psa. Dziewczynka przekaże utargowane pieniądze schronisku.

Matylda Kawczak, która gra Małgosię, tak bardzo przejęła się całą sprawą, że postanowiła pomóc podopiecznym ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu.

– Już kupiłyśmy karmę, którą wraz z mamą tam zawieziemy – mówi Matylda. Ośmiolatka szuka też sojuszników wśród szkolnych koleżanek i kolegów oraz gdzie tylko się da.

**[

]( http://aleseriale.pl/sid,29295,title,Galeria,serial.html )**

d196s9f

– Matylda bardzo się zaangażowała, bo wie, że zwłaszcza teraz, w mrozy zwierzęta mają najgorzej – podkreśla Agnieszka Kawczak, mama młodej aktorki.

Obie zachęcają, by o pamiętać o psach i wesprzeć schroniska w swojej okolicy. Zazwyczaj najbardziej potrzebują one karmy.

- Najlepiej w puszkach – wskazuje Zofia Białoszewska, dyrektor Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu. – Przede wszystkim jednak czekamy też na odpowiedzialne osoby z sercem, które zechcą przygarnąć któregoś z naszych podopiecznych. Tej pomocy nic nie zastąpi – dodaje Białoszewska.

Serial "Galeria" emitowany jest od poniedziałku do piątku o godz. 17:30 na antenie TVP 1.

d196s9f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d196s9f