Trwa ładowanie...
01-02-2012 16:51

"Galeria": Jedynka liderem pasma dzięki nowemu serialowi

"Galeria": Jedynka liderem pasma dzięki nowemu serialowiŹródło: ATM Grupa
du6jg39
du6jg39

Premierowy odcinek *"Galerii", nowej telenoweli TVP 1, dał stacji w poniedziałek 30 stycznia, pozycję lidera pasma.*

Serial, który wsparto jedynie kampanią na antenie stacji oglądało średnio 3, 6 mln widzów. Ważnym jest, że widownia w trakcie emisji pierwszego odcinka cały czas rosła. Na starcie serial oglądało 2,8 mln widzów, a pod koniec aż 4,5 mln. Udział "Galerii" w grupie 4+ wynosił 26,7 proc., a w 16-49 – 19,2 proc. Dla porównania wprowadzony w styczniu br. przez TVN, wsparty ogólnopolską kampanią serial „Julia” rozpoczął wynikiem 2,6 mln widzów, przy udziale 18,7 proc. w 4+ i 19,9 proc. w 16-49. Obecnie „Julię” ogląda średnio 2,2 mln widzów.

„Galeria” poprawiła też ostanie wyniki „Plebanii”, którą zastąpiła. Emitowaną w tym samym paśmie „Plebanię” oglądało ostatnio średnio 3,3 mln. Serial miał 15,7 proc. udział w grupie 16-49 oraz 25,1 proc. udział w 4+. Widać też, że w stosunku do poprzednika "Galeria" przyciąga nowych widzów. Nowa telenowela Jedynki zwiększyła udział młodszej widowni (14-29 lat) i z dużych miast (powyżej 500 tys.). Ma też wyższy niż „Plebania” udział w grupie z wyższym wykształceniem.

"Galeria" to burzliwa historia ukryta pośród polowań na najmodniejsze ciuchy i okazje. W tytułowej galerii handlowej w wielkim mieście spotkają się Karolina (Magdalena Turczeniewicz), która chce tam otworzyć pracownię biżuterii i Adam (Bartosz Porczyk)
, przywiedziony chęcią zemsty na właścicielu centrum handlowego (Tomasz Dedek)
. Kiedy zaiskrzy, między nimi stanie zazdrosna o tę miłość trzecia kobieta – Anita (Julia Pietrucha). W galerii przecinają się w sumie losy trzech rodzin: bogatych Woydattów, przekonanych, że wolno im więcej niż innym oraz Kossowskich i Dworzaków, raz po raz próbujących przezwyciężać kolejne kryzysy.

du6jg39

Choć losy postaci serialu splatają się we współczesnej świątyni konsumpcji i rozrywki, bohaterowie będą szukać odpowiedzi na kilka ważnych pytań. Na przykład czy rodzina jest wartością samą w sobie? Albo czy gonić za marzeniami, czy cieszyć się tym co przynosi życie, być tu i teraz.

Oprócz wspomnianych aktorów w "Galerii" możemy zobaczyć także Marka Kalitę, Marka Siudyma, Ewę Bukowską, Joannę Orleańską, Marka Frąckowiaka, Macieja Wojdyłę, Paulinę Chapko, Błażeja Michalskiego, Andrzeja Deskura, Szymona Piotra Warszawskiego, Karolinę Piechotę, Matyldę Kawczak. W serialu występują też znani raperzy Vienio (Piotr Węcławski) i Waldemar Kasta. Całość reżyseruje Ryszard Zatorski (główny reżyser), znany z takich produkcji jak choćby „Dlaczego nie!”, „Tylko mnie kochaj”, Kilerów dwóch”, „Na dobre i na złe”, „M jak miłość” czy „Kryminalni”. Przy serialu pracował także Łukasz Palkowski, reżyser ceniony za „Rezerwat” czy serial „39 i pół” oraz Jakub Miszczak, który ostatnio realizował serial „Licencja na wychowanie”.

du6jg39
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
du6jg39