Trwa ładowanie...

Fryderyki 2019: internauci oburzeni. Transmisja bez najpopularniejszych gatunków

25. Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu, na której rozdano Fryderyki, wzbudziła mieszane uczucia. Transmisja na żywo nie objęła przyznania większości nagród.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Fryderyki 2019: internauci oburzeni. Transmisja bez najpopularniejszych gatunkówŹródło: East News
d29j0bl
d29j0bl

Prowadząca Magda Mołek mówiła w telewizji, że Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach pomieściło 5 tys. gości obserwujących występy na żywo i rozdanie Fryderyków.

Gala była transmitowana w TVN-ie. Po jej zakończeniu w mediach społecznościowych pojawiły się głosy oburzenia na taką politykę.

Na 22 kategorie aż 14 Fryderyków rozdano jeszcze przed transmisją ceremonii lub w czasie przerw reklamowych. Dotyczy to m.in. kategorii związanych z metalem i hip hopem, który cieszy się bardzo dużą popularnością.

"Wiem, że to co powiem, może być szokujące, ale wolałem transmisję w TVP Kultura. Tam pokazywali wszystkie kategorie, a nie wybrane" – podsumował jeden z internautów.

d29j0bl

Listę wszystkich zwycięzców znajdziecie tutaj.

Producenci Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu w oświadczeniu wydanym po wydarzeniu napisali:

"Decyzja dotycząca kolejności wręczania nagród podczas Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu została podjęta autonomicznie przez Organizatora konkursu tj. Związek Producentów Audio Video. Telewizja TVN nie brała udziału w podejmowaniu tej decyzji.
Równocześnie zwracamy Państwu uwagę na fakt, że tegoroczna, jubileuszowa 25. edycja konkursu przyznawała nagrody w rekordowej liczbie nominacji tj. 25 (w tym 2 specjalne: Złoty Fryderyk), tymczasem ubiegłoroczna odsłona w 12. Wszystkie wręczenia statuetek zostały zarejestrowane. Decyzja dot. wyboru kategorii nagród, które przyznawano przed transmisją "live”, została podjęta również przez ZPAV, a na zakończenie Gali producent wyemitował z nich skrót na antenie TVN."

Obejrzyj: Rozczarowana Sarsa: "Hejt zrobił się modny"

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d29j0bl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29j0bl