Trwa ładowanie...

Fox News i Ed Henry oskarżeni przez byłą dziennikarkę stacji

Jennifer Eckhart, była dziennikarka Fox News, złożyła pozew przeciwko stacji i zwolnionemu niedawno prezenterowi, Edowi Henry'emu. Zarzuty dotyczą nadużyć seksualnych, w tym gwałtu.

Ed Henry to kolejna gwiazda Fox News oskarżona o molestowanie seksualneEd Henry to kolejna gwiazda Fox News oskarżona o molestowanie seksualneŹródło: Fox News
d1y2wjy
d1y2wjy

Informacje o zarzutach wobec Eda Henry'ego, znanego dziennikarza Fox News, pojawiły się pod koniec czerwca. Stacja potwierdziła je w oświadczeniu i najpierw odsunęła Henry'ego od pracy, a niedługo później zwolniła. Ujawniono, że zarzuty dotyczą "niewłaściwego zachowania seksualnego w miejscu pracy przed laty", a skarga pochodzi od byłej współpracowniczki. Nie było jednak jasne, wobec kogo popularny prezenter miał dopuścić się zarzucanych mu czynów. Dziś już wiadomo, że sprawa dotyczy Jennifer Eckhart, byłej prezenterki i producentki, która złożyła w sądzie pozew przeciwko byłemu pracodawcy i współpracownikowi. Jak twierdzi, Ed Henry "molestował ją, manipulował psychicznie i nakłaniał do stosunku seksualnego". W pozwie pada też zarzut gwałtu.

Zwolniony dziennikarz skomentował zarzuty ustami swojej prawniczki, która zapewniła, że Henry zaprzecza oskarżeniom i wierzy, że zostanie z nich oczyszczony. Stacja Fox News, która po raz kolejny znalazła się w centrum uwagi za sprawą nadużyć seksualnych swoich pracowników, odcina się od sprawy. Przedstawiciele informacyjnej telewizji, podkreślają, że stacja nie powinna być adresatem roszczeń Jennifer Eckhart, gdyż szybko i jednoznacznie zareagowała na zarzuty dotyczące swojej gwiazdy.

Harvey Weinstein oskarżony o molestowanie. "Największy knur w Hollywood"

Ed Henry jest znanym amerykańskim dziennikarzem, który przez lata pracował w CNN. Do Fox News przeszedł w 2011 roku. Był korespondentem stacji w Białym Domu, a kilka miesięcy temu został współgospodarzem programu "America's Newsroom". To nie pierwszy seksualny skandal z udziałem dziennikarza ( 2016 roku media ujawniły jego romans ze striptizerką), a także zatrudniającej go do niedawna stacji. W ostatnich latach z Fox News odeszły inne znane nazwiska oskarżone o molestowanie seksualne podwładnych: Roger Ailes (2016 rok), Eric Bolling i Bill O'Reilly (obydwaj odeszli w 2017 roku).

d1y2wjy

Przedstawiciele stacji kojarzonej z Donaldem Trumpem zapewniają, że kładą szczególny nacisk na przeciwdziałanie nadużyciom seksualnym.

"Fox News Media surowo zabrania wszelkich form molestowania seksualnego, niewłaściwego postępowania i dyskryminacji. Będziemy nadal dążyć do utrzymania bezpiecznego i integracyjnego miejsca pracy dla wszystkich pracowników" - napisali Suzanne Scott i Jay Wallace, szefowa i prezes stacji.

Jak podkreśliła Jennifer Eckhart, przerwała milczenie, by wesprzeć wszystkie ofiary, które są obrażane i zastraszane w swoich miejscach pracy. "Mam nadzieję, że podjęte przeze mnie kroki przyskrzynią się do pozytywnej zmiany dla wszystkich kobiet pracujących w Fox i wszystkich ofiar w swoich miejscach pracy" - napisała na Twitterze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1y2wjy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1y2wjy