Trwa ładowanie...

Filip Chajzer uchwycił rzadkie zjawisko pogodowe. Zdjęcie robi wrażenie

W czwartkowe popołudnie na niebie nad Warszawą można było zaobserwować niezwykłe i bardzo rzadkie zjawisko atmosferyczne. Tak zwane mammatusy wprawiły w osłupienie wielu warszawiaków. Jednym z nich był Filip Chajzer, który zrobił sobie fotkę na tle tego zjawiska.

Share
Filip Chajzer pierwszy raz w życiu widział takie chmury
Filip Chajzer pierwszy raz w życiu widział takie chmuryŹródło: AKPA
d2jpb59

Mammatusy, zwane "krowimi wymionami", to wypukłości znajdujące się w dolnej części chmury burzowej. Wielu kojarzy ten widok z folią bąbelkową, a jest on związany są z ruchami powietrza w górnej troposferze. To niezwykle rzadkie i krótkotrwałe zjawisko, które wzbudziło u warszawiaków wielkie zainteresowanie.

"To świetny uczuć, kiedy widzisz nad swoją głową 'coś takiego' pierwszy raz w życiu i mówisz 'WOW' - natura jest niesamowita" – napisał na Instagramie Filip Chajzer, udostępniając selfie z "bąbelkami" na niebie.

d2jpb59

Mammatusy można było obserwować w czwartkowe popołudnie na Mokotowie i w kilku innych dzielnicach Warszawy.

- Najprawdopodobniej powstają w momencie, kiedy nad ciepłe powietrze nasuwa się chłód. My to widzimy jako bąbelki, a tak naprawdę to jest oczywiście woda w bardzo drobnych cząsteczkach, która się później skrapla – tłumaczyła Maja Popielarska z redakcji TVN Meteo.

Zaskakujące niebo nad Warszawą. Wygląda jak folia bąbelkowa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2jpb59

Podziel się opinią

Share
d2jpb59
d2jpb59