Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
miss polski
oprac. Anna Ryta
08-12-2019 07:12

Festiwal Piękna 2019: Finalistki Miss Polski 2019 wspierają licytację Syreny Toma Hanksa

Podczas trwającego na Śląsku zgrupowania finalistek Miss Polski 2019 najpiękniejsze Polki towarzyszyły prezydentowi Bielska-Białej Jarosławowi Klimaszewskiemu, rajdowcowi i filantropowi Rafałowi Sonikowi oraz Monice Jaskólskiej, inicjatorce akcji "Nie wypada nie pomagać" w odsłonięciu kultowej Syreny 105 kupionej przez Toma Hanksa i oddanej na licytację, z której dochód przeznaczony zostanie na wsparcie dzieci z zaburzeniami psychicznymi.

Festiwal Piękna 2019: Finalistki Miss Polski 2019 wspierają licytację Syreny Toma HanksaŹródło: polsat, fot: Dorota Tyszka
dwyzou7
dwyzou7

Po tym, jak Tom Hanks sfotografował się w Budapeszcie przy "maluchu" i otrzymał od bielszczan odnowionego Fiata 126p, postanowił kupić starą Syrenę, wyremontować ją i przeznaczyć na licytację. Środki zebrane w ramach akcji "Nie wypada nie pomagać" trafią do Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej i posłużą dzieciom potrzebującym pomocy w walce z zaburzeniami psychicznymi.

A już w niedzielę - 8 grudnia o godzinie 20:00 - czeka nas święto polskiej urody, czyli jubileusz 30-lecia konkursu Miss Polski i wybory Miss Polski 2019. O koronę walczyć będą 24 piękności, które do finału trafiły dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Jubileuszową galę poprowadzą Paulina Sykut-Jeżyna i Krzysztof Ibisz. Materiały archiwalne komentował będzie Zygmunt Chajzer, który 30 lat temu poprowadził pierwszą galę Miss Polski, natomiast rozmowy z kandydatkami na tzw. backstagu przeprowadzi Agnieszka Hyży.

polsat
Źródło: polsat, fot: Dorota Tyszka

Poza prezentacjami kandydatek do korony w pięknie zaaranżowanych pokazach modowych kolekcji, na scenie wystąpią gwiazdy muzyczne: zespół Kombii, Grzegorz Hyży oraz Sylwia Grzeszczak. Finalistki Miss Polski 2019 oprócz korony i tytułu, powalczą także o nagrody o łącznej wartości 100 tysięcy złotych, a także możliwość reprezentowania kraju w najbardziej prestiżowych konkursach piękności na świecie.

dwyzou7

30-lecie Miss Polski jest częścią Festiwalu Piękna 2019, który odbędzie się w dniach 6-8 grudnia w Katowicach. Wszystkie trzy gale: Miss Supranational 2019, Mister Supranational 2019 i jubileuszowa edycja Miss Polski z koronacją Miss Polski 2019 będą transmitowane na antenie Polsatu.

polsat
Źródło: polsat, fot: Dorota Tyszka
dwyzou7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwyzou7