Trwa ładowanie...
Wojciech Chentkiewicz
12-09-2016 10:01

„Fear the Walking Dead” sezon 2 odcinek 11 – co się wydarzyło?

Za nami kolejny odcinek drugiego sezonu serialu „Fear the Walking Dead”. Epizod „Pablo & Jessica” zagwarantował widzom kilka naprawdę mocnych scen. W jedenastej odsłonie trwającej serii kontynuowany był m.in. wątek Madison i Alicii, które poprzednim razem próbowały wydostać się z oblężonego przez zombie hotelu. Najnowszy odcinek „Fear the Walking Dead” skupił się także na postaci Nicka, przebywającego w społeczności tajemniczego Alejandro. Co wydarzyło się w 11. epizodzie 2 sezonu?

„Fear the Walking Dead” sezon 2 odcinek 11 – co się wydarzyło?Źródło: Materiały prasowe
dnirbf5
dnirbf5

Drugi sezon „Fear the Walking Dead” wkracza powoli w decydującą fazę. Epizod „Pablo & Jessica” ponownie zagwarantował kilka scen, które trzymały nas w ogromnym napięciu. Jedenasty odcinek serii został wyreżyserowany przez Utę Breisewitz. Scenariusz napisała natomiast Kate Erickson. Co tym razem spotkało bohaterów serialu „Fear the Walking Dead”? Jakie wydarzenia miały miejsce w świecie opanowanym przez śmiertelnie niebezpieczne zombie?

„Fear the Walking Dead” – co wydarzyło się w poprzednim odcinku?

Przed tygodniem akcja „Fear the Walking Dead” skupiła się na dwóch wątkach. Pierwszy z nich poświęcony był Madison oraz Alicii. Bohaterki próbowały wydostać się z hotelu oblężonego przez krwiożercze umarlaki. Ostatecznie wraz z Strandem oraz kierowniczką budynku Emily, znalazły bezpieczne schronienie w zamkniętym pomieszczeniu. Drugim wątkiem 10. odcinka była dalsza tułaczka Travisa i Chrisa. Bohaterowie spotkali na swojej drodze grupę ocalałych osób. Ci zaproponowali dwójce wędrowców dołączenie do ich społeczności. Chris i Travis trafili następnie na pobliską farmę. Mężczyźni zostali zaatakowani przez agresywnego rolnika. Bohaterom udało się ujść z życiem dzięki przytomności Chrisa, który bez chwili zastanowienia zamordował farmera, czym wprawił w osłupienie swojego przerażonego ojca.

„Fear the Walking Dead” sezon 2 odcinek 11 – opis epizodu „Pablo & Jessica”

Madison i Strand są uwięzieni za barem w holu hotelu. Dwójce bohaterów udaje się jednak uciec przed zombie za pomocą krwi umarlaków. Ta skutecznie zamaskowała zapach ocalałych, dzięki czemu zombie nie były w stanie wyczuć ich obecności. Madison i Strand wydostają się z budynku. Na zewnątrz okazuje się, że zniknęła ciężarówka bohaterów. Początkowo Strand pomyślał, że Ofelia i Alicia zabrały samochód, by jak najszybciej ewakuować się z hotelu. Madison wie jednak, że jej córka za nic nie zostawiłaby ją samą. Kobieta przekonuje swojego towarzysza, by ukryć się w innym budynku i obmyślić nowy plan działania. Madison i Strand rozbiijają obóz. Nagle słyszą głośne pukanie do drzwi. Okazuje się, że uciekinierów odnalazła Alicia.

Nick wciąż przebywa ze społecznością dowodzoną przez Alejandro. Bohater przedstawia mężczyźnie swój plan na oszukanie bandytów, którym dostarczają zapasy leków. Nick chce rozcieńczać oksykodon w mleku w proszku. Alejandro jest zachwycony pomysłem nastolatka. W nagrodę oferuje mu własny dom. Lider społeczności zdradza Nickowi, że w przeszłości został on ugryziony przez umarlaka, ale udało mu się uniknąć śmierci. Jeden z wysłanników wspólnoty powraca do osady z przykrymi wiadomościami. Okazuje się, że brat Luciany – Pablo – został zamordowany. Kobieta jest wstrząśnięta tą informacją. Nick pociesza bohaterkę. Oboje zaczynają się całować.

dnirbf5

Tymczasem Madison, Alicia i Strand wracają do hotelu. Madison chce wyruszyć na poszukiwania Ofelii, ale Alicia odciąga ją od tego pomysłu. Bohaterowie spotykają Oscara – lidera ocalałych gości. Żywi postanawiają pozbyć się z budynku zainfekowanych osób. Wszystko oczywiście po to, by zapobiec rozprzestrzenianiu się niebezpiecznego wirusa. Madison wpada na pomysł, by zwabić zarażonych nad morze, gdzie potężny prąd dokona ich żywota. Plan powodzi się. Strand rozmawia z Oscarem opłakującym swoją żonę - Jessicę. Kobieta została zainfekowana w trakcie wydarzeń w hotelu. Strand otrzymuje klucz od Oskara do pokoju, w którym przebywa chora. Mężczyzna zabija ją z zimną krwią. .

„Fear the Walking Dead” – kiedy kolejny odcinek?

Premiera epizodu „Pablo & Jessica” miała miejsce dziś o godzinie 3:10 nad ranem. Powtórka 11. odcinka 2. sezonu zostanie pokazana o godzinie 21:00 na antenie telewizji AMC. Kolejna odsłona produkcji pojawi się w TV 18 września. Tytuł 12. epizodu obecnej serii „Fear the Walking Dead” będzie nosić nazwę „Pillar of Salt”.

dnirbf5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnirbf5