Fatalne przejęzyczenie. Andrzej Duda zaliczył wpadkę podczas ważnego przemówienia

Andrzej Duda wygłosił przemówienie przed wystąpieniem Joe Bidena
Andrzej Duda wygłosił przemówienie przed wystąpieniem Joe Bidena
Źródło zdjęć: © AKPA
oprac. KBS

21.02.2023 20:22, aktual.: 21.02.2023 20:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Andrzej Duda wygłosił przemówienie tuż przed wystąpieniem Joe Bidena w Arkadach Kubackiego. Niestety zaliczył dużą wpadkę.

We wtorek rozpoczęła się oficjalna wizyta Joe Bidena w Polsce w związku z rocznicą wybuchu wojny w Ukrainie, która przypada na 24 lutego. Prezydent Stanów Zjednoczonych wygłosił przemówienie w Arkadach Kubackiego. - Rok po wybuchu wojny jesteśmy zjednoczeni. Nie spuścimy wzroku z Ukrainy - powiedział Joe Biden.

Jego wystąpienie poprzedziło przemówienie Andrzeja Dudy.

- 23 lutego, na dzień przed rosyjską agresją na Ukrainę, rok temu, byłem w Kijowie razem z prezydentem sąsiedniej Litwy Gitanasem Nausedą - mówił Duda. - Rozmawialiśmy z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim, Wołodymyr powiedział nam: będziemy się bronić, Putin myśli, że się poddamy od razu, że opanuje Ukrainę, że będzie okupował nasze państwo, że zagarnie naszą ziemię. Będziemy walczyli aż do śmierci. Dosłownie za kilka godzin na Ukrainę spadły rosyjskie rakiety, zaczęła się rosyjska pełnoskalowa inwazja. Wszyscy myśleli, że Ukraina padnie w 3 dni, 72 godziny.

Niestety prezydent, mówiąc o obronie Ukrainy, niefortunnie się przejęzyczył. Powiedział "dzięki bohaterstwu rosyjskich żołnierzy", zamiast "dzięki bohaterstwu ukraińskich żołnierzy". Wpadkę pokazano w telewizji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Ukraina nie upadła do dzisiaj, dzięki bohaterstwu obrońców Ukrainy, dzięki bohaterstwu rosyjskich żołnierzy, ale także dzięki wsparciu, jakie daje Ukrainie wolny świat. Po to, by imperialne ambicje niewolenia innych narodów zostały ukarane i by nigdy więcej już się nie odrodziły - mówił Andrzej Duda.

Wpadka prezydenta została szybko wyłapana przez internautów, którzy drwią z niej w mediach społecznościowych.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o masakrowaniu "Znachora", najgorszych filmach na walentynki i polskich erotykach, które podbijają świat (a nie powinny). Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także