Rozrywka"Familiada" zostaje w TVP. Karol Strasburger może odetchnąć z ulgą

"Familiada" zostaje w TVP. Karol Strasburger może odetchnąć z ulgą

"Familiada" zostaje w TVP. Karol Strasburger może odetchnąć z ulgą
Źródło zdjęć: © AKPA

08.07.2016 11:21, aktual.: 08.07.2016 12:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Program prowadzony przez Karola Strasburgera gości na antenie telewizyjnej Dwójki od 1994 roku. Pomysł zdjęcia "Familiady" z anteny pojawił się już w 2010 roku, wtedy jednak udało się ją uratować. W styczniu 2016 roku, gdy władzę w Telewizji Polskiej przejął Jacek Kurski, na produkcję rodzinnego teleturnieju znów padł blady strach.

Wszystko dlatego, że nowy prezes w swoim pierwszym wystąpieniu zapowiedział, że TVP będzie chciała realizować większość swoich produkcji we własnym zakresie, a część programów emitowanych przez telewizję publiczną (w tym również właśnie "Familiada") jest realizowanych przez zewnętrzne, prywatne spółki. Postanowienie zarządu Telewizji Polskiej było więc realną wizją usunięcia teleturnieju z anteny.

Pod koniec stycznia br. zapadła jednak decyzja o realizacji 45 odcinków, które widzowie obejrzeli w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. I co dalej? Znów pojawiły się wątpliwości na temat dalszych losów programu. Głos w sprawie zabrał więc zespół rzecznika prasowego TVP.

- Wciąż trwają prace nad jesienną ramówką Telewizji Polskiej, ale chcemy zdementować medialne doniesienia, jakoby z ramówki TVP2 miał zniknąć teleturniej "Familiada" prowadzony przez Karola Strasburgera - czytamy na wirtualnemedia.pl.

Słowa przedstawicieli stacji potwierdza również Ryszard Krajewski, prezes spółki Astro i producent teleturnieju.

- Umowy z Telewizją Polską na produkcję jesiennego sezonu "Familiady" podpisujemy zawsze w sierpniu i nic mi nie wiadomo, aby taka umowa miała nie być podpisana w tym roku. Jestem zaskoczony, że szczególnie prasa bulwarowa podsyca atmosferę publikując niesprawdzone informacje, jakoby "Familiady" miałoby od jesieni w TVP2 nie być. Co więcej, media te wkładają w usta prowadzącego Karola Strasburgera przeinaczone wypowiedzi. Kolejna edycja "Familiady" będzie na pewno na antenie TVP2 jesienią tego roku. Program ma wciąż niesłabnącą oglądalność. Osoby, które w tej chwili kierują Dwójką świetnie wiedzą, co to jest dobra telewizja i doskonale znają wartość swoich flagowych programów, a do takich należy przecież "Familiada" - podsumował Krajewski w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (167)
Zobacz także