Trwa ładowanie...

"Fakty": Rekordowa przewaga serwisu TVN nad "Wiadomościami"

"Fakty": Rekordowa przewaga serwisu TVN nad "Wiadomościami"Źródło: AKPA
d34oqkg
d34oqkg

W listopadzie br. "Fakty" TVN piąty raz w historii miały wyższą oglądalność niż “Wiadomości” TVP 1, osiągając największą jak dotąd przewagę. Liderem był jednak “Teleexpress”. Dane “Faktów” i “Wiadomości”dzień pod dniu tylko w raporcie Wirtualnemedia.pl.

Jak wynika z danych Nielsen Audience Measurement dla Wirtualnemedia.pl, "Fakty" w minionym miesiącu śledziło średnio 4,5 mln widzów, czyli o 4,31 proc. mniej niż rok wcześniej. Konkurencyjne “Wiadomości” zanotowały z kolei średnią widownię na poziomie 4,11 mln osób, o 13,3 proc. niższą niż rok wcześniej, co było największym relatywnym spadkiem w całym zestawieniu.

"Fakty" wyprzedziły “Wiadomości” w listopadzie zatem aż o 390 tys. widzów. To zdecydowanie największa przewaga dziennika TVN na serwisem Jedynki w ponad 14-letniej historii ich rywalizacji. Po raz pierwszy "Fakty" osiągnęły lepszy średni miesięczny wynik od “Wiadomości” w październiku 2009 roku, było to jednak raptem 50 tys. widzów różnicy (więcej na ten temat), kolejny raz też o tyle samo widzów pokonały konkurenta w marcu 2010 roku. Następne wygrane TVN nad TVP 1 miały miejsce w lutym br. (o 130 tys. widzów) i w październiku br. (o 100 tys.).

(fot. AKPA)
Źródło: (fot. AKPA)

Z przygotowanej dla portalu Wirtualnemedia.pl analizy poszczególnych wydań wynika, że "Fakty" miały w listopadzie widownię większą od “Wiadomości” aż 27 razy. Największa przewaga była w minioną niedzielę, gdy dziennik TVN wybrało aż o 1,5 mln widzów więcej niż serwis Jedynki.

d34oqkg

Podczas gdy w "Fakty" ostatnich miesiącach nie było specjalnych zmian, to w “Wiadomościach” ostatnio jest gorąco. W listopadzie po zdymisjonowaniu szefowej TVP 1 Iwony Schymalli z kierowania serwisem zrezygnowała Małgorzata Wyszyńska. Wcześniej media ujawniły, że szykują się cięcia w serwisach informacyjnych TVP i od stycznia zniknąć mają boczne wydania “Wiadomości” (TVP temu zaprzeczyła, poczytaj), a także będzie mniej materiałów w wydaniu o 19.30.

Kilka dni temu dziennikarze “Wiadomości” napisali list do prezesa TVP Juliusza Brauna. Piszą w nim, że przyszłość serwisu jawi im się "w coraz ciemniejszych barwach". Powodem są cięcia kosztów, co skutkuje ograniczeniami w dostępie m.in. do kamer reporterskich czy zdjęć z oddziałów terenowych. - "Jak mamy być lepsi od konkurencji? W wyścigu o widza liczy się ten, kto dotrze do atrakcyjnego "obrazka". Jak mamy sprostać temu wyścigowi?" - pytają w liście reporterzy.

(fot. AKPA)
Źródło: (fot. AKPA)

Główne serwisy TVN i TVP 1 w zestawieniu programów informacyjnych w zajęły jednak drugie i trzecie miejsce, bo liderem oglądalności był nadawany w Jedynce “Teleexpress”. W listopadzie br. śledziło go średnio 4,56 mln widzów, co oznacza spadek o 5,49 proc.

d34oqkg

Swoje wyniki poprawiły jedynie „Wydarzenia” Polsatu (o 3,11 proc.) i „Panorama” TVP 2 (o 5,85 proc.), których oglądalność wyniosła odpowiednio 2,97 mln i 2,2 mln osób. Te dzienniki zajęły odpowiednio czwarte i piąte miejsce w rankingu.

W grupie wiekowej 16-49, najważniejszej dla reklamodawców, liderem oglądalności były "Fakty", które śledziło 1,65 mln widzów, czyli o 0,28 proc. mniej niż przed rokiem (najmniejszy spadek w zestawieniu). “Wiadomości” zajęły drugie miejsce z 1,31-milionową widownią i spadkiem wynoszącym aż 22,06 proc., zdecydowanie największym spośród wszystkich dzienników. W tej grupie zmalała widownia wszystkich serwisów.

Wśród popołudniowych wydań zdecydowanym liderem są „Wydarzenia” Polsatu, które oglądało w zeszłym miesiącu 1,93 mln osób. Rywalizująca z nimi „Panorama Kraj” TVP 2 w dalszym ciągu ma wynik niemal trzykrotnie niższy - 660 tys. widzów. Jest jednak na antenie dopiero od stycznia br. Nadawany w TVN 24 program “Fakty po faktach” śledziło w listopadzie br. średnio 670 tys. widzów, czyli o 1,41 proc. mniej niż rok wcześniej. Konkurencyjny “Gość Wydarzeń”, emitowany przez Polsat News, zanotował z kolei wzrost o 53,97 proc. do 190 tys. oglądających.

(fot. TVN)
Źródło: (fot. TVN)

**[

]( http://www.wirtualnemedia.pl )**

d34oqkg

Zobacz także:

[

Jurorka znowu pokazala za dużo! Czy to jest jeszcze sexy?! ]( http://teleshow.pl/gid,13387625,img,13387656,kat,,sid,144,title,Najwiekszy-wygrany-Bitwy-na-glosy-biust-Wegorzewskiej,galeria.html )
[

Tancerki „Tańca z gwiazdami” mówią całą prawdę o programie ]( http://teleshow.pl/gid,13400409,img,13400439,kat,,title,Tancerki-Tanca-z-gwiazdami-mowia-cala-prawde,galeria.html )
[

Takiej jej nie znacie!Czy Kożuchowska wolałaby ukryć te zdjęcia? ]( http://teleshow.wp.pl/malgorzata-kozuchowska-takiej-jej-nie-znacie-6026604057236609g )
[

Bohaterowie „I kto to mówi” 20 lat później ]( http://film.wp.pl/zobacz-jak-sie-zmienili-bohaterowie-komedii-i-kto-to-mowi-6025275548005505g )

d34oqkg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34oqkg