"Fakty" okrutnie zadrwiły z rzecznika PiS. "Pytający zaliczył samozaoranie"

Nie milkną echa po nagraniu Radosława Fogla, który zwrócił się na TikToku do młodych z pytaniem, za co właściwie nienawidzą PiS-u. Na odpowiedzi nie trzeba było długo czekać. Podobnie jak na ironiczny reportaż "Faktów" TVN.

"Fakty", 20.03.2023 r.
"Fakty", 20.03.2023 r.
Źródło zdjęć: © TVN

20.03.2023 | aktual.: 21.03.2023 07:03

- Może to miała być prowokacja intelektualna. Może intencja była inna. Poseł Radosław Fogiel zadał młodym Polakom pytanie: "Za co nienawidzicie PiS-u?". Jak się pyta, to trzeba się liczyć z tym, że będzie odpowiedź. Poseł usłyszał konkrety – bez nienawiści i hejtu. Tysiące konkretów - mówił Grzegorz Kajdanowicz w wieczornych "Faktach".

Rzeczony filmik szybko stał się viralem z największą liczbą wyświetleń (ponad 200 tys. w dwa dni) na całym profilu Prawa i Sprawiedliwości na TikToku. Pod nagraniem zaroiło się od komentarzy, a kolejni tiktokerzy, w tym sporo młodzieży, a nie tylko politycy opozycji, nagrywali swoje filmowe odpowiedzi. - Jak to miło, że władza prowadzi dialog z młodzieżą - skomentował prześmiewczo Paweł Abramowicz w "Faktach".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Tiktokerzy, uczniowie, studenci, pracujący, bezrobotni tworzyli długie listy odpowiedzi, za co. I punktowali konkretnie, mądrze, odważnie - mówił reporter TVN, gdy na ekranie wyświetlano fragmenty takich odpowiedzi. Większość cytowanych nienawidzi PiS-u za TK, zaostrzenie prawa aborcyjnego, upolitycznienie TVP, wysoką inflację i opłaty, ministra Czarnka, "LGBT to ideologia" itp.

"Fakty", 20.03.2023 r.
"Fakty", 20.03.2023 r.© TVN

- Być może wielu uczestników rozmowy brało kiedyś udział w manifestacjach wszelakich. Władza nie słuchała wtedy ich głosu. Dziś, skoro PiS samo pyta o opinię, to może dlatego, że chce ich wysłuchać. No to niech słucha - ciągnął Abramowicz, komentując, że "przez jedno pytanie propaganda sukcesu zamieniła się w propagandę porażki".

Dziennikarz "Faktów" zauważył, że na filmik rzecznika prasowego PiS-u pojawiło się ponad 8 tys. krytycznych odpowiedzi. - Pytający zaliczył, jak mawia młodzież, samozaoranie - stwierdził Abramowicz, kończąc ironicznym stwierdzeniem: "Warto rozmawiać".

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" omawiamy 95. galę wręczenia Oscarów. Czy werdykt jest słuszny? Kto był największym przegranym? Jakie kreacje gwiazd nas zachwyciły? Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (447)