WP

Facebook wyprodukował świetny serial. Konkurencja dla Netflixa i HBO

Serial „Sorry For Your Loss” (Wyrazy współczucia z powodu twojej straty) to nowy serial produkcji Facebooka. Dobrze zrobiony, z poważną obsadą. Popularny portal społecznościowy zapowiada kolejne produkcje konkurencyjne dla HBO czy Netflixa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elizabeth Olsen w serialu na Facebooku
Elizabeth Olsen w serialu na Facebooku (Facebook.com)
WP

Facebook przekracza kolejną barierę. Teraz to już nie tylko strona, gdzie można wrzucić zdjęcie z wakacji, polubić filmik z kotem znajomych, obejrzeć memy i umówić się na wydarzenie.

Teraz to także nadawca seriali. Dobrych seriali.

Najlepszym przykładem „Sorry For Your Loss” – wyrazy współczucia z powodu twojej straty. Serial ma mieć 10 odcinków, na razie obejrzeć można sześć.

WP

Pierwszy obejrzało dotąd około 2,9 mln widzów – co widać, bo Facebook, zupełnie jak YouTube, podaje pod odcinkiem liczbę wyświetleń.
Odcinki mają po 29 minut, przerywane są reklamami. Można je oglądać z napisami, na razie tylko angielskimi.

„Sorry For Your Loss” to historia młodej kobiety – Leigh – która niedawno straciła męża. To dramat psychologiczno-obyczajowy. Kobieta musi poradzić sobie ze swoją żałobą, wrócić do normalnego życia. Chodzi na spotkania grupy terapeutycznej, spotka się z matką, kłóci z siostrą. Widać, jak ciężko jej jest poradzić sobie z rodzinną tragedią. Górę biorą złość, gniew, frustracja i depresja.

Główna bohaterka jest świetnie zagrana przez Elizabeth Olsen („Avengers”). Serial jest utrzymany w poważnym, smutnym tonie. Kobieta przeżywa autentyczną traumę po stracie ukochanego. Nie ma tu pocieszania na siłę – jest trudne zmaganie się z bólem, smutkiem i stratą. Przez to serial jest szczery i autentyczny.

Od nas serial dostaje „lajka”.

WP

Serial łatwo znajdziecie na FB, wpisując w okienko wyszukiwarki jego tytuł.

To nie koniec: FB zapowiada kolejne tytuły. 21 listopada premierę na Facebooku będzie mieć komediodramat "Queen America" z Catherine Zetą-Jones. Akcja komedii rozgrywa się w Tulsie w Oklahomie. Catherine Zeta-Jones gra Vicki Ellis, znakomitą, choć bezwzględną organizatorkę wyborów miss. Kobieta z każdej dziewczyny potrafi zrobić piękność, co nie będzie potrzebne w przypadku Samanthy Stone, bo ta jest urodziwa, ale wyjątkowo krnąbrna. Panie będą musiały współpracować, by nie dać się wyprzedzić innym.

Facebook.com
Podziel się
WP

„Sorry For Your Loss” to nie pierwszy serial na Facebooku, ale pierwszy tak wysokiej jakości, mający szansę konkurować z produkcjami HBO czy Netflixa. Od zeszłego roku FB wyprodukował już około 50 programów: miniseriali, programów reality, newsowych czy dokumentalnych. Ale krytycy podkreślają, że „Sorry For Your Loss” to jakościowy przełom dla FB.

Według „The Wall Street Journal” FB ma zamiar w najbliższym czasie wydać aż miliard dolarów na swoją telewizję Facebook Watch.

Oglądaj swoje ulubione programy za darmo na komputerze, telefonie i telewizorze! Sprawdź WP Pilot!

WP
Polub WP Teleshow
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP