Trwa ładowanie...
ds90fsf

Ewa Minge w Pytaniu na Śniadanie: ktoś się pod nią podszywał, prosił o półnagie zdjęcia

Projektantka padła ofiarą człowieka, który, podszywając się pod nią, próbował wyłudzić od kobiet ich nagie fotografie. Minge dowiedziała się o dziwacznych mailach, które jakoby wysyłała, od koleżanki syna. Oszust podpisywał się jako Eva.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minge apeluje do młodych ludzi, by nie wysyłali obcym swoich fotografii
Minge apeluje do młodych ludzi, by nie wysyłali obcym swoich fotografii (Instagram.com)
ds90fsf

Tymczasem Minge, wysyłając listy, pisze o sobie Ewa, bo tak właśnie ma na imię. Nazwę jej marki zapisuje się inaczej, ponieważ kreatorka mody działa na rynku międzynarodowym. Już to powinno wzbudzić w oszukanych osobach czujność. Mail od "gwiazdy" trafił też do znajomej syna Minge. Dzięki temu projektantka dowiedziała się o procederze. Kilka dni temu Minge napisała w sieci apel do fanów, informując, że ktoś kradnie jej tożsamość, by wydobyć od kobiet zdjęcia toples:

"Kochani jakiś oszust rozsyła z tego konta, które jest fałszywe, takie informacje do ludzi! Przestrzegam przed nabraniem się na te bzdury. Sprawę zgłosiłam oczywiście do odpowiednich organów ścigania, które szczęśliwie już istnieją w tym kraju. Jest to normalna przestępczość w internecie. Zapraszam media, dziennikarzy, którzy mnie czytają do udostępnienia tego postu . Może uda się przestrzec ileś osób przed typem, który siedzi przed monitorem i ślini się lub przygotowuje do jakiegoś portalu dla jemu podobnych darmową kolekcje piersi. Dramat dzisiejszych czasów czy celowe działania obniżenia mojej wartości jako człowieka?"

Temat zainteresował dziennikarzy telewizji śniadaniowej. Wywiad z Minge przeprowadziła Marcelina Zawadzka, która była zszokowana całą historią.

ds90fsf

- Mamy do czynienia z żartem albo zboczeńcem, albo ktoś chce mnie zniszczyć. Albo zrobić komuś krzywdę. Założono fałszywy profil na Instagramie, Facebooku. Dziewczyny mogą później znaleźć swoje zdjęcia w internecie. W tym zaufaniu mogą spowodować nieszczęście.

Minge zaapelowała do młodych ludzi, by myśleli, zanim wyślą komuś półnagie zdjęcia. - Nie ma potrzeby, aby ktokolwiek rozbierał modelkę - stwierdziła. I dodała radę, by weryfikować ludzi, do których trafia nasza korespondencja, fotografie: - Mamy wysyłają często do nieznanych fotografów zdjęcia swoich dzieci. Mamy z niespełnionymi ambicjami widzą cały świat w swoim dziecku, ale nie za wszelką cenę.

Temat oszustw w sieci jest bliski Zawadzkiej. Marcelinę około rok temu spotkała nieciekawa "przygoda". Prezenterka miała stalkerkę, która podszywała się pod jej znajomych. - Nie była do końca normalna - stwierdziła Zawadzka.

ds90fsf

- Jesteśmy odpowiedzialni za to, aby urealniać świat internetowy - podsumowała Minge.

ds90fsf

Podziel się opinią

Share

ds90fsf

ds90fsf