Ewa Kopczyńska była w śpiączce. Aktorka wymaga kosztownego leczenia

Ewa Kopczyńska wymaga drogiej rehabilitacji
Ewa Kopczyńska wymaga drogiej rehabilitacji
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

18.02.2022 13:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ewa Kopczyńska to aktorka znana ze śląskich scen teatralnych i kilku produkcji telewizyjnych. Niestety w grudniu 2020 r. kobieta zapadła w śpiączkę i od tamtego czasu wymaga stałej opieki medycznej. Artyści z teatru apelują o pomoc i organizują zbiórkę pieniędzy na leczenie.

Na stronie Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Chorzowie pojawiła się wiadomość dotycząca Ewy Kopczyńskiej. Aktorki teatralnej od lat 90. związanej z Teatrem Zagłębia w Sosnowcu, która właśnie na chorzowskiej scenie stawiała pierwsze kroki. Koledzy po fachu zamieścili jej zdjęcie z informacją, że potrzebne jest wsparcie w kosztownej rehabilitacji.

Kopczyńska zapadła w śpiączkę w grudniu 2020 r. po pęknięciu tętniaka. "Dzięki rehabilitacji, pani Ewa wybudziła się ze śpiączki, oddycha samodzielnie, mówi. Jest z nią kontakt. Nadal jednak potrzebuje rehabilitacji i specjalistycznego leczenia, ma porażoną lewą stronę ciała" – czytamy w ogłoszeniu. Koszt rehabilitacji opiewa na sumę 250 tys. zł.

Środowisko teatralne organizowało zbiórki pieniędzy na leczenie koleżanki już na początku 2021 r., kiedy była w ciężkim stanie. Teraz celem zbiórki jest rok leczenia w prywatnej placówce, "której jakość usług jest na najwyższym poziomie".

Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Chorzowie organizuje zbiórkę bezpośrednią na terenie swojego budynku 19 lutego przed i po spektaklach. Zachęca także do wpłacania pieniędzy na konto, zapewniając, że każda złotówka wrzucona do puszki trafi bezpośrednio do potrzebującej aktorki.

Ewa Kopczyńska debiutowała na scenie Teatru Śląskiego, później występowała w chorzowskim Teatrze Rozrywki, a w latach 90. związała się z Teatrem Zagłębia w Sosnowcu. Telewidzowie mogą ją kojarzyć ze spektakli "Spaghetti i miecz", "Korzeniec" czy serialu "Święta wojna".

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (229)
Zobacz także