Trwa ładowanie...

Eurowizja Junior: gwiazdy gratulują Roksanie Węgiel. Doda oszalała ze szczęścia

13-latka z Jasła nie mogła uwierzyć, że została zwyciężczynią Eurowizji Junior. Edyta Górniak była spokojna o zwycięstwo podopiecznej, a Doda siedziała jak na szpilkach, gdy prezentowano wyniki głosowania.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Eurowizja Junior: gwiazdy gratulują Roksanie Węgiel. Doda oszalała ze szczęściaŹródło: Instagram.com
dwri4nn
dwri4nn

- Słońce! Słońce! Moje słońce! Wiedziałam! – napisała pod zdjęciem zwyciężczyni Edyta Górniak. Swoje gratulacje złożyli także Dawid Kwiatkowski, Majka Jeżowska i Michał Szpak.

Niezwykle żywą reakcję na wygraną Roksany zamieściła na Instagramie Doda, która obserwowała wyniki głosowania ze swoim mężem.

Przypomnijmy, że występ Roksany Węgiel na Eurowizji Junior nie został wysoko oceniony przez jurorów, ale zachwycił widzów, którzy przyznali jej aż 136 punktów i zapewnili tym samym wygraną w konkursie. Polska nigdy dotąd nie zwyciężyła w konkursie Eurowizji. Nasz największy sukces na tym polu należał do Edyty Górniak, która w 1994 roku zajęła 2. miejsce z piosenką "To nie ja byłam Ewą".

dwri4nn

Roksana Węgiel ma dopiero 13 lat, a na koncie już sporo sukcesów. Dziewczyna pochodzi z Jasła, gdzie uczęszczała na zajęcia z gimnastyki artystycznej. Równocześnie trenowała taniec towarzyski.
Oprócz śpiewu i tańca, Roksana ćwiczy judo. Jeździła na międzynarodowe turnieje, m.in. do Rumunii, Niemiec i na Słowację. Swój wokalny talent odkryła na obozie judo, podczas konkursu karaoke. Miała wtedy 8 lat. Od tamtej pory Roksana uczy się śpiewu i gry na fortepianie.

Jesienią 2017 roku wzięła udział w pierwszej edycji programu "The Voice Kids", gdzie trafiła do drużyny Edyty Górniak. Roksana zdobyła uznanie jurorów i publiczności wspaniale wykonując piosenkę "To nie ja" swojej mentorki. Utwór przed laty zrobił z Edyty prawdziwą gwiazdę, był jej przepustką do wielkiej kariery. Roksanie natomiast pomógł wygrać show, zdobyć kontrakt na nagranie singla i 40 tys. złotych.

Roksana została wytypowana do reprezentowania Polski na konkursie Eurowizja Junior 2018. Występowała tam jako ostatnia. Brawurowo wykonała swoją piosenkę "Anyone I Want To Be".

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dwri4nn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwri4nn