Trwa ładowanie...
31-08-2016 11:49

Eurowizja Junior 2016: TVP pokaże polskie eliminacje do konkursu

Eurowizja Junior 2016: TVP pokaże polskie eliminacje do konkursuŹródło: mat. prasowe
d2kp5pu
d2kp5pu

Przypomnijmy, że Eurowizja dla dzieci istnieje od 2003 roku, ale ze względu na to, iż dwukrotnie nasi reprezentanci zajęli ostatnie miejsce, TVP wycofała się z nadawania show. Teraz jednak władze stacji liczą na to, że dobra passa zapoczątkowana przez Michała Szpaka wciąż trwa i znowu będzie można mówić o sukcesie. Tym bardziej, iż finał ostatniej Eurowizji obejrzało ponad 5 milionów widzów.

Jak poinformował serwis wirtualnemedia.pl, w Eurowizji Junior mogą wziąć udział osoby w wieku 9-14 lat. Aby dziecko mogło przystąpić do konkursu, jego rodzice lub opiekunowie prawni muszą do 20 września br. przesłać do siedziby TVP (mailowo na adres eurowizja@tvp.pl lub listownie) nagrania utworu wykonywanego przez małego wokalistę. Piosenka (wyłącznie w języku polskim) ma trwać maksymalnie trzy minuty i - tak jak w przypadku Eurowizji dla dorosłych - nie może być prezentowana komercyjnie przed 1 maja br.

15 października br. Telewizja Polska zorganizuje Koncert Krajowych Eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2016, podczas którego, wyłonieni spośród nadesłanych zgłoszeń, młodzi artyści wystąpią na żywo. Zwycięzca eliminacji - wybrany głosami jury i publiczności - będzie reprezentować Polskę podczas Międzynarodowego Finału Konkursu Eurovision Junior 2016, który odbędzie się 20 listopada br. na Malcie (tutaj możecie sprawdzić aktualny program telewizyjny)
.

Zobacz także: fani śpiewają dla Michała Szpaka na lotnisku. "Byłem trzeci, głosy jury nie mają znaczenia"

d2kp5pu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kp5pu