Trwa ładowanie...
d1x9rci

Eurowizja Junior 2016: TVP pokaże polskie eliminacje do konkursu

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Eurowizja Junior 2016: TVP pokaże polskie eliminacje do konkursu
(mat. prasowe)
d1x9rci

Przypomnijmy, że Eurowizja dla dzieci istnieje od 2003 roku, ale ze względu na to, iż dwukrotnie nasi reprezentanci zajęli ostatnie miejsce, TVP wycofała się z nadawania show. Teraz jednak władze stacji liczą na to, że dobra passa zapoczątkowana przez Michała Szpaka wciąż trwa i znowu będzie można mówić o sukcesie. Tym bardziej, iż finał ostatniej Eurowizji obejrzało ponad 5 milionów widzów.

Jak poinformował serwis wirtualnemedia.pl, w Eurowizji Junior mogą wziąć udział osoby w wieku 9-14 lat. Aby dziecko mogło przystąpić do konkursu, jego rodzice lub opiekunowie prawni muszą do 20 września br. przesłać do siedziby TVP (mailowo na adres eurowizja@tvp.pl lub listownie) nagrania utworu wykonywanego przez małego wokalistę. Piosenka (wyłącznie w języku polskim) ma trwać maksymalnie trzy minuty i - tak jak w przypadku Eurowizji dla dorosłych - nie może być prezentowana komercyjnie przed 1 maja br.

15 października br. Telewizja Polska zorganizuje Koncert Krajowych Eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2016, podczas którego, wyłonieni spośród nadesłanych zgłoszeń, młodzi artyści wystąpią na żywo. Zwycięzca eliminacji - wybrany głosami jury i publiczności - będzie reprezentować Polskę podczas Międzynarodowego Finału Konkursu Eurovision Junior 2016, który odbędzie się 20 listopada br. na Malcie (tutaj możecie sprawdzić aktualny program telewizyjny).

d1x9rci

Zobacz także: fani śpiewają dla Michała Szpaka na lotnisku. "Byłem trzeci, głosy jury nie mają znaczenia"

d1x9rci

Podziel się opinią

Share
d1x9rci
d1x9rci