Trwa ładowanie...

Eurowizja 2020 zostanie odwołana? Organizatorzy festiwalu szukają rozwiązań

Ze względu na wzrastającą liczbę odwołanych imprez masowych Eurowizja 2020 stoi pod znakiem zapytania. Organizatorzy festiwalu znaleźli pewne rozwiązanie.

Eurowizja 2020 zostanie odwołana? Organizatorzy festiwalu szukają rozwiązańŹródło: ONS.pl
d258d6q
d258d6q

Liczba zarażonych osób koronawirusem stale rośnie. Z tego powodu odwoływane są kolejne wydarzenia sportowe i kulturowe. Z tym problemem mierzą się m.in. organizatorzy Eurowizji 2020.

ZOBACZ TAKŻE: Koronawirus. Zakazano imprez masowych. Gwiazdy przekładają koncerty

Czy tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji zostanie odwołany z powodu panującej epidemii koronawirusa? Wydarzenie planowo miało odbyć się w połowie maja. W dniach 12-14 maja mają odbyć się koncerty półfinałowe, a do wielkiego finału miało dojść 16 maja w Rotterdamie. Organizatorzy przewidują wiele scenariuszy, anulowanie imprezy jest niestety najprawdopodobniejszym z nich.

Alternatywą wydaje się też przeniesienie Eurowizji 2020 na późniejszy termin bądź nagranie występów 41 wykonawców w poszczególnych państwach. Artyści wystąpiliby przed pustymi trybunami i nie spotkaliby się na jednej scenie.

d258d6q

Na ten moment udział w wydarzeniu potwierdzili wykonawcy z Australii, Czech, Hiszpanii, Belgii, Francji, Niemiec czy Polski. Nasz kraj reprezentować będzie Alicja Szemplińska, która chce zaśpiewać utwór "Empires".

d258d6q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d258d6q