Trwa ładowanie...

Eurowizja 2020: Znamy rywali Polski w półfinale konkursu

W całej Europie trwają krajowe selekcje do finału tegorocznej Eurowizji, który odbędzie się w Rotterdamie. Rozlosowano już składy półfinałów konkursu. Tym samym poznaliśmy kraje, z jakimi bezpośrednio będzie rywalizować Polska.

Eurowizja 2020: Znamy rywali Polski w półfinale konkursuŹródło: East News
d2cfew3
d2cfew3

Eurowizja 2020: Składy półfinałów

W Rotterdamie rozlosowano półfinały tegorocznej Eurowizji. W pierwszym znalazło się 17, a w drugim 18 reprezentacji. Polska znalazła się w tym liczniejszym. Jednak to jest dobra informacja - naszymi konkurentami są kraje, które nie awansują za często do wielkiego finału.

Skład 1. półfinału Eurowizji 2020: Macedonia Północna, Białoruś, Litwa, Szwecja, Słowenia, Australia, Irlandia, Rosja, Norwegia, Cypr, Chorwacja, Azerbejdżan, Malta, Izrael, Ukraina, Rumunia, Belgia.

Skład 2. półfinału Eurowizji 2020: Austria, Mołdawia, Polska, San Marino, Serbia, Islandia, Czechy, Grecja, Estonia, Dania, Bułgaria, Szwajcaria, Finlandia, Armenia, Łotwa, Gruzja, Portugalia, Albania.

Podana kolejność nie jest kolejnością występów. Do tego odbędzie się specjalne losowanie tuż przed Eurowizją.

Eurowizja 2020: Eliminacje w Polsce

Wkrótce ruszą eliminacje na reprezentanta Polski. Odbędą się one w ramach programu "Szansa na sukces". Pierwszy odcinek kwalifikacyjny zostanie wyemitowany 2 lutego o 15:15 na antenie TVP 2. 3 najlepszych uczestników awansuje do finałowego odcinka.

Eurowizja 2020 odbędzie się w dniach 12-16 maja w Rotterdamie.

d2cfew3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cfew3