Trwa ładowanie...

Eurowizja 2020: Znamy rywali Polski w półfinale konkursu

W całej Europie trwają krajowe selekcje do finału tegorocznej Eurowizji, który odbędzie się w Rotterdamie. Rozlosowano już składy półfinałów konkursu. Tym samym poznaliśmy kraje, z jakimi bezpośrednio będzie rywalizować Polska.

Share
Eurowizja 2020: Znamy rywali Polski w półfinale konkursu
Źródło: East News
d3ieb6z

Eurowizja 2020: Składy półfinałów

W Rotterdamie rozlosowano półfinały tegorocznej Eurowizji. W pierwszym znalazło się 17, a w drugim 18 reprezentacji. Polska znalazła się w tym liczniejszym. Jednak to jest dobra informacja - naszymi konkurentami są kraje, które nie awansują za często do wielkiego finału.

Skład 1. półfinału Eurowizji 2020: Macedonia Północna, Białoruś, Litwa, Szwecja, Słowenia, Australia, Irlandia, Rosja, Norwegia, Cypr, Chorwacja, Azerbejdżan, Malta, Izrael, Ukraina, Rumunia, Belgia.

d3ieb6z

Skład 2. półfinału Eurowizji 2020: Austria, Mołdawia, Polska, San Marino, Serbia, Islandia, Czechy, Grecja, Estonia, Dania, Bułgaria, Szwajcaria, Finlandia, Armenia, Łotwa, Gruzja, Portugalia, Albania.

Podana kolejność nie jest kolejnością występów. Do tego odbędzie się specjalne losowanie tuż przed Eurowizją.

Eurowizja 2020: Eliminacje w Polsce

Wkrótce ruszą eliminacje na reprezentanta Polski. Odbędą się one w ramach programu "Szansa na sukces". Pierwszy odcinek kwalifikacyjny zostanie wyemitowany 2 lutego o 15:15 na antenie TVP 2. 3 najlepszych uczestników awansuje do finałowego odcinka.

Eurowizja 2020 odbędzie się w dniach 12-16 maja w Rotterdamie.

d3ieb6z

Podziel się opinią

Share
d3ieb6z
d3ieb6z