Trwa ładowanie...

Eurowizja 2020: zespół disco polo zgłosił się do rywalizacji

Konkurs Piosenki Eurowizji od lat emocjonuje widzów. Choć w przypadku rodzimych wykonawców tylko juniorzy przynoszą nam sukcesy, wciąż Polacy liczą na poprawę. Wśród tegorocznych kandydatów znalazł się popularny zespół disco "Daj to Głośniej".

Eurowizja 2020: zespół disco polo zgłosił się do rywalizacjiŹródło: ONS.pl
d39zabq
d39zabq

Od czasu sukcesu Edyty Górniak z piosenką "To nie ja" na Eurowizji mija już 26 lat. Piosenkarka zajęła w konkursie 2. miejsce i jak dotąd żaden polski wykonawca nawet nie zbliżył się do jej wyniku.

Uważni widzowie i słuchacze Eurowizji mogą zauważyć, że Polska wciąż nie ma konkretnego pomysłu na swojego reprezentanta. Raz próbujemy dorównać pozostałym i wystawiamy w konkursie piosenkę angielską, raz stawiamy na ludowe przyśpiewki.

Zobacz: Prolog - Paweł Kapusta

Mimo efektownych występów Cleo i Donatana z piosenką "My Słowianie" oraz Tulii z "Fire of Love" oba zespoły nie odniosły sukcesów na arenie międzynarodowej.

d39zabq

Wkrótce poznamy tegorocznego reprezentanta Polski. W dniach 19 i 20 stycznia odbędą się przesłuchania zgłoszonych wykonawców. Zespół "Daj to Głośniej" znany za sprawą utworu “Mama ostrzegała” przyznał, że bierze udział w kwalifikacjach.

Piosenka folk disco była hitem ubiegłego lata. Na serwisie Youtube teledysk ma blisko 100 mln wyświetleń. Obecnie zespół promuje piosenkę "Kury". Nie wiadomo, czy to właśnie ją wybrano na konkurs Eurowizji.

Ostateczny wybór zapadnie 23 lutego w specjalnym wydaniu programu TVP2 "Szansa na sukces". Jego widzowie oddadzą głosy na swojego faworyta.

Myślicie, że zespół disco ma szansę na wygraną?

d39zabq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39zabq