Trwa ładowanie...

Eurowizja 2020 pod znakiem zapytania. "Jest za wcześnie, by decydować o odwołaniu"

Na stronie Eurowizji trwa odliczanie do 65. edycji konkursu, który w obliczu pandemii koronawirusa stanął pod znakiem zapytania. Impreza ma się rozpocząć za 57 dni, ale organizatorzy przygotowali sześć możliwych scenariuszy działania.

Share
Eurowizja 2020 pod znakiem zapytania. "Jest za wcześnie, by decydować o odwołaniu"
Źródło: AKPA
d1i0e2x

W Polsce i na świecie z powodu koronawirusa odwołuje się festiwale i koncerty, zamykane są kina, teatry, muzea i inne obiekty kulturalne. Nie wiadomo, czy sytuacja ulegnie poprawie w ciągu najbliższych kilku tygodni, czy miesięcy. Europejska Unia Nadawców (EBU) nie podjęła jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie Konkursu Piosenki Eurowizji. Planowo ma się on odbyć 12-16 maja w Rotterdamie.

Obejrzyj: Alicja Szemplińska: "Zaskoczył mnie pozytywny odzew zza granicy"

Do Eurowizji 2020 zostały 57 dni i prace idą zgodnie z planem. Said Kasmi, holenderski radca ds. edukacji, kultury i turystyki, powiedział, że organizatorzy dają sobie czas do połowy kwietnia z podjęciem ostatecznej decyzji o kształcie imprezy lub jej całkowitym odwołaniu.

d1i0e2x

Z kolei Ahmed Aboutaleb, burmistrz Rotterdamu, mówi o pierwszym tygodniu kwietnia. To właśnie wtedy ma się rozpocząć budowa sceny Eurowizji na terenie rotterdamskiej Ahoy Areny. Zdaniem Aboutaleba pierwszy dzień budowy sceny to ostatni moment na podjęcie decyzji o zorganizowaniu lub odwołaniu Eurowizji.

EBU monitoruje sytuację i uważa, że jest jeszcze za wcześnie na podjęcie ostatecznej decyzji. Znane są jednak różne scenariusze, które mogą przyjąć organizatorzy w związku z zagrożeniem epidemiologicznym.

1) Konkurs odbędzie się zgodnie z planem
2) Koncerty na arenie bez udziału publiczności (lub z ograniczoną liczbą gości)
3) Koncerty bez widowni transmitowane z jednego studia telewizyjnego
4) Występy poszczególnych uczestników nagrywane niezależnie w ojczystym studiu telewizyjnym
5) Zawieszenie imprezy
6) Odwołanie imprezy – ta opcja nie jest teraz brana pod uwagę

d1i0e2x

Przypomnijmy, że tradycyjnie przed konkursem Eurowizji odbywają się koncerty promocyjne w kilku miastach Europy. Jednak z powodu pandemii koronawirusa odwołano imprezy w Londynie, Madrycie i Tel-Awiwie. To zdecydowanie utrudnia sprawę promocji artystom i możliwość zaprezentowania się przed szerszą publicznością.

Polskę ma w tym roku reprezentować 17-letnia Alicja Szemplińska, która wygrała lokalne eliminacje piosenką "Empires".

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1i0e2x

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1i0e2x
d1i0e2x