Trwa ładowanie...

Eurowizja 2019 ocenzurowana? Zespół pokazał flagę Palestyny

Eurowizja 2019 zawierała kilka słabych występów, a dodatkowo zakończyła się skandalem. Reprezentanci Islandii podczas finału konkursu pokazali flagę Palestyny. Jak się okazało, scena została usunięta z oficjalnego DVD.
Share
Eurowizja 2019 ocenzurowana? Zespół pokazał flagę Palestyny
Eurowizja 2019 ocenzurowana? Zespół pokazał flagę PalestynyŹródło: East News
d2iz3ra

Eurowizja 2019 ocenzurowana? Zespół pokazał flagę Palestyny

Zajście z islandzkim zespołem Hatari zostało nagłośnione we wszystkich światowych mediach. Podczas ogłaszania wyników głosowania widzów reprezentacji Irlandii pokazali flagę Palestyny. Gest miał stanowić poparcie dla kraju, który jest w konflikcie zbrojnym z Izraelem. Należy zaznaczyć, że drugie z tych państw było organizatorem tegorocznej edycji.

Kilka tygodni po Eurowizji 2019 wydany został materiał DVD z zapisem wideo wszystkich koncertów. Nie znalazł się jednak na nim wspomniany incydent z islandzką grupą. W to miejscu wrzucono tabelę punktacyjną z wynikami głosowania. Dla wielu widzów wycięcie kontrowersyjnej sceny było przejawem cenzury. Według nich wydawcy materiału DVD kierowali się poprawnością polityczną.

d2iz3ra

Internauci masowo zaczęli zwracać uwagę na brakujący fragment, m.in. na mediach społecznościowych. Przy okazji udostępnili także wideo, które nagrał Matthias Haraldsson z grupy Hatari. Możemy na nim zobaczyć, jak jeden z ochroniarzy próbuje zabrać artystom flagę Palestyny.

d2iz3ra

Podziel się opinią

Share
d2iz3ra
d2iz3ra