Trwa ładowanie...
01-02-2017 17:48

Eurowizja 2017: wiemy, kiedy wystąpi reprezentant Polski. Losowanie okaże się dla nas szczęśliwe?

W Kijowie odbyło się losowanie eurowizyjnych półfinałów. Chociaż nie znamy jeszcze naszego reprezentanta, wiemy już, że wystąpi w pierwszym z nich - 9 maja.

Eurowizja 2017: wiemy, kiedy wystąpi reprezentant Polski. Losowanie okaże się dla nas szczęśliwe?Źródło: Materiały prasowe
db5saoh
db5saoh

Eurowizja 2017 odbędzie się w Kijowie. Półfinały konkursu zaplanowano na 9 i 11 maja. Finał imprezy odbędzie się zaś 13 maja. Polski kandydat o wejście do finału będzie musiał zmierzyć się m.in. z reprezentantami Czarnogóry, Finlandii, Gruzji, Portugalii, Belgii, Szwecji, Albanii, Azerbejdżanu, Australii, Cypru, Słowenii, Armenii, Mołdawii, Czech, Łotwy, Islandii i Grecji.

W drugim półfinale wystąpią natomiast artyści z takich krajów jak Macedonia, Malta, Holandia, Serbia, Dania, Rosja, Rumunia, Węgry, Austria, Irlandia, Szwajcaria, Estonia, Izrael, Bułgaria, San Marino, Litwa, Chorwacja, Norwegia i Białoruś.

Kraje tzw. wielkiej piątki - Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Hiszpania i Włochy - tradycyjnie nie muszą walczyć o uczestnictwo w konkursie podczas finałowego koncertu.

Jak co roku podczas Eurowizji będą liczyły się tzw. głosowania polityczne. Najważniejsze będą jednak przeboje. Czy Polska wystawi w tym roku piosenkę, która ma szansę podbić serca słuchaczy w Europie? Będziemy mogli liczyć na wsparcie Polonii?

Polskiego reprezentanta poznamy dopiero 18 lutego. Wykonawca zostanie wyłoniony podczas krajowych eliminacji - w koncercie emitowanym na antenie TVP. Zgłoszenia do wzięcia udziału w preselekcjach można składać do 10 lutego. Już do tej pory chęć wzięcia udziału w polskich eliminacjach zgłosiła ponad setka artystów, w tym: Kasia Popowska, Alicja Ruchała, Wojciech Ezzat, Iwona Węgrowska, Mateusz Maga, Paulla, Marzia Gaggioli czy Bartek Wrona.

db5saoh

Ubiegłoroczną zwyciężczynią Eurowizji okazała się reprezentantka Ukrainy - Jamala i jej piosenka "1944". Nasz kandydat, Michał Szpak dzięki głosom telewidzów zajął ostatecznie 8. miejsce.

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

db5saoh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
db5saoh