Eurowizja 2016: kto głosował na Polskę?

Eurowizja 2016: kto głosował na Polskę?
Źródło zdjęć: © AFP

15.05.2016 09:51, aktual.: 15.05.2016 11:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Za nami 61. konkurs piosenki Eurowizja. Polski reprezentant, Michał Szpak, zajął bardzo dobrą, ósmą pozycję. Na ostateczny wynik składały się głosy widzów oraz oceny jurorów. Już od kilku tygodni, gdy piosenkarz zaczął promować swój eurowizyjny utwór, coraz częściej mówiło się, że to murowany hit. Bardzo podobał się publiczności, ale nie wiadomo było, czy przypadnie do gustu również krytykom muzycznym. A przecież i oni mają co nieco do powiedzenia podczas finału konkursu.

Po finale, gdy przyszło do liczenia głosów i jurorskich ocen, okazało się, że faktycznie utwór, głos, charyzma i wizerunek Szpaka spodobały się publiczności i osobom przed telewizorami. Zupełnie inaczej występ Polaka potraktowali krytycy, którzy przyznali mu... przedostatnie miejsce.

Dzięki wielu głosom od fanów z całego świata Szpakowi, a tym samym Polsce, udało się powędrować w górę aż na ósmą pozycję. Jeśli liczyłyby się jedynie efekty głosowania sms-owego (sms-y przeliczano na punkty), Michał trafiłby na podium, a konkretnie na miejsce numer trzy.

Jak dokładnie wyglądało głosowanie? Z jakich krajów na konto Szpaka powędrowało najwięcej sms-ów? Przy konkretnych krajach znajduje się liczba sms-ów przeliczone na punkty. Zobaczcie wyniki:

Austria 12, Belgia 12, Niemcy 10, Islandia 10, Irlandia 10, Włochy 10, Norwegia 10, Szwecja 10, Holandia 10, Wielka Brytania 10, Węgry 8, Ukraina 8, Czechy 7, Francja 7, San Marino 7, Białoruś 6, Bułgaria 6, Litwa 6, Albania 5, Dania 5, Finlandia 5, Łotwa 5, Rosja 5, Hiszpania 5, Szwajcaria 5, Chorwacja 4, Gruzja 4, Izrael 4, Słowenia 4, Azerbejdżan 3, Grecja 3, Cypr 2, Macedonia 2, Armenia 1, Estonia 1.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także