Eurowizja 2016: kiedy i gdzie obejrzeć?

Eurowizja 2016: kiedy i gdzie obejrzeć?
Źródło zdjęć: © AKPA

29.04.2016 11:28, aktual.: 29.04.2016 12:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Come Together" - to hasło tegorocznej 61. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji w Sztokholmie. Telewizję Polską, a tym samym nasz kraj, zaprezentuje Michał Szpak, który w drugim półfinale (12 maja br.) zaśpiewa piosenkę "Color of Your Life". Droga Michała do Sztokholmu prowadziła m.in. przez Amsterdam, Tel Awiw i Londyn, gdzie wystąpił na specjalnych koncertach promujących tegoroczne wydarzenie.

- To był niezwykły czas, w którym poznałem wielu uczestników. Tworzyliśmy - jak sądzę - całkiem zgraną grupę, w której nie było czuć rywalizacji. Mój występ spotkał się z wielkim entuzjazmem w Amsterdamie, naprawdę czułem się ogromnie wzruszony. Tel Awiw to miejsce, które dodało mi energii, a w Londynie wystąpiłem w jednym z najbardziej prestiżowych miejsc w mieście. To ogromny zaszczyt móc dzielić tyle czasu z tak znakomitymi wykonawcami - mówi Michał Szpak.

Entuzjazm artysty dzieliła nie tylko publiczność w tych miastach czy internauci, którzy najczęściej odtwarzali jego występy, ale także bukmacherzy, których zakłady podniosły notowania Polaka o kilka pozycji.

W pierwszym półfinale konkursu (10 maja br.) wystąpią reprezentanci takich krajów, jak: Finlandia, Grecja, Mołdawia, Czechy, Rosja, Austria, Cypr, Islandia, Węgry. W drugim półfinale (12 maja br.) fani Eurowizji będą mogli głosować na: Litwy, Łotwy, Szwajcarii, Izraela, Australii, Danii, Ukrainy, Norwegii, Belgii, Słowenii, Macedonii, Ukrainy i Polski. W finale (14 maja) wystąpią zwycięzcy pierwszego i drugiego półfinału oraz wykonawcy z tzw. "wielkiej piątki" czyli: Niemiec, Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii i Włoch, oraz przedstawiciel gospodarzy - Szwecji. Tradycyjnie polskim komentatorem konkursu Eurowizji 2016 będzie Artur Orzech.

Wszystkie koncerty tegorocznej Eurowizji Telewizja Polska pokaże na żywo w Jedynce i TVP Polonia oraz powtórkowo w TVP HD i TVP Rozrywka.

Pierwszy półfinał, transmisja w TVP1 i TVP Polonia - 10 maja, godz. 21.00
Drugi półfinał, transmisja w TVP1 i TVP Polonia - 12 maja godz. 21:00

Finał Konkursu Eurowizji, transmisja w TVP1 i TVP Polonia - 14 maja, godz. 21.00

W pozostałych dwóch kanałach widzowie będą mogli obejrzeć pierwszy półfinał - 11 maja, w TVP Rozrywka o godz. 21:15 i w TVP HD o godz. 23:00, drugi półfinał - 13 maja, w TVP Rozrywka o godz. 21:15 i w TVP HD o godz. 23:00 oraz finał Eurowizji 2016 - 15 maja, w TVP Rozrywka o godz.21:30 i w TVP HD o godz.15:30.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także