Trwa ładowanie...
d1x3zus

Eurowizja 2015 oczami internautów. Kogo najlepiej ocenili polscy internauci?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Eurowizja 2015 oczami internautów. Kogo najlepiej ocenili polscy internauci?
(AFP)
d1x3zus

Nie piękna Polina Gagrina, i nie pozytywne trio z Włoch, czyli laureaci kolejno drugiego i trzeciego miejsca w konkursie Eurowizji 2015, wzbudzili najwięcej pozytywnych emocji wśród polskich użytkowników sieci.

Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez firmę Sentione, badającej internet i social media, Polacy najlepiej wypowiadali się o występie reprezentantów... Łotwy. Aż 25 proc. wypowiedzi na temat łotewskiej wokalistki, Aminaty miało wydźwięk pozytywny. W następnej kolejności pozytywne wypowiedzi dotyczyły artystów z: Hiszpanii (24 proc.), Niemiec (23 proc.), Litwy (22 proc.) i Włoch (20 proc.).

Z kolei występ Szweda był przez polskich internautów najczęściej komentowany. Następnie najwięcej uwagi przykuli reprezentanci: Rosji, Włoch i Łotwy. Najmniejsze zainteresowanie wzbudziły zaś muzyczne propozycje Austrii i Rumunii.

d1x3zus

Opiniami na temat tegorocznej Eurowizji najczęściej dzielono się na Facebooku, Twitterze oraz na portalach internetowych, a temat w większej mierze interesował internautki niż internautów. W ciągu ostatniego tygodnia na temat konkursu wypowiedziało się blisko 8100 osób, w tym 45 proc. panów i 55 proc. pań. To także panie z większą uwagą niż mężczyźni śledziły poczynania naszej reprezentantki Moniki Kuszyńskiej. Spośród wszystkich wypowiedzi na jej temat w sieci, autorkami aż 61 proc. były kobiety. Ogólnie na temat Moniki Kuszyńskiej wypowiedziało się w sieci ponad 13 tys. internautów, z czego 34 proc. stanowiły wypowiedzi pozytywne, a 3,8 proc. negatywne. Znakomitą większość, bo aż 80 proc. wypowiedzi na temat naszej wokalistki opublikowano na Facebooku.

 (fot. AFP)
((fot. AFP))
d1x3zus

Podziel się opinią

Share
d1x3zus
d1x3zus