Trwa ładowanie...
programy rozrywkowe
25-05-2015 14:51

Eurowizja 2015 oczami internautów. Kogo najlepiej ocenili polscy internauci?

Eurowizja 2015 oczami internautów. Kogo najlepiej ocenili polscy internauci?Źródło: AFP
d2gznk3

Nie piękna Polina Gagrina, i nie pozytywne trio z Włoch, czyli laureaci kolejno drugiego i trzeciego miejsca w konkursie Eurowizji 2015, wzbudzili najwięcej pozytywnych emocji wśród polskich użytkowników sieci.

Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez firmę Sentione, badającej internet i social media, Polacy najlepiej wypowiadali się o występie reprezentantów... Łotwy. Aż 25 proc. wypowiedzi na temat łotewskiej wokalistki, Aminaty miało wydźwięk pozytywny. W następnej kolejności pozytywne wypowiedzi dotyczyły artystów z: Hiszpanii (24 proc.), Niemiec (23 proc.), Litwy (22 proc.) i Włoch (20 proc.).

Z kolei występ Szweda był przez polskich internautów najczęściej komentowany. Następnie najwięcej uwagi przykuli reprezentanci: Rosji, Włoch i Łotwy. Najmniejsze zainteresowanie wzbudziły zaś muzyczne propozycje Austrii i Rumunii.

d2gznk3

Opiniami na temat tegorocznej Eurowizji najczęściej dzielono się na Facebooku, Twitterze oraz na portalach internetowych, a temat w większej mierze interesował internautki niż internautów. W ciągu ostatniego tygodnia na temat konkursu wypowiedziało się blisko 8100 osób, w tym 45 proc. panów i 55 proc. pań. To także panie z większą uwagą niż mężczyźni śledziły poczynania naszej reprezentantki Moniki Kuszyńskiej. Spośród wszystkich wypowiedzi na jej temat w sieci, autorkami aż 61 proc. były kobiety. Ogólnie na temat Moniki Kuszyńskiej wypowiedziało się w sieci ponad 13 tys. internautów, z czego 34 proc. stanowiły wypowiedzi pozytywne, a 3,8 proc. negatywne. Znakomitą większość, bo aż 80 proc. wypowiedzi na temat naszej wokalistki opublikowano na Facebooku.

(fot. AFP)
Źródło: (fot. AFP)
d2gznk3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gznk3