Trwa ładowanie...

Eurowizja 2015: dziś występ Moniki Kuszyńskiej. Kto może głosować na naszą reprezentantkę?

Eurowizja 2015: dziś występ Moniki Kuszyńskiej. Kto może głosować na naszą reprezentantkę?Źródło: AKPA
d3ogjiq
d3ogjiq

Już wkrótce drugi półfinał jubileuszowego konkursu Eurowizji. Przypomnijmy, że do wielkiego finału, który odbędzie się w najbliższą sobotę, awansowali przedstawiciele następujących krajów: Albanii, Armenii, Rumunii, Węgier, Grecji, Estonii, Gruzji, Serbii, Belgii i Rosji. Miejsce w ostatecznej rozgrywce ma również zagwarantowana tzw. "wielka piątka" pomysłodawców konkursu, czyli Francja, Wielka Brytania, Hiszpania, Niemcy, Włochy oraz gospodarz - Austria. Niespodzianką jest zaproszenie do finału specjalnego gościa z okazji 60. urodzin festiwalu - Australii. Kto dołączy do grona szczęśliwców i zawalczy o tytuł najlepszego głosu Europy? Czy wśród kolejnych dziesięciu laureatów znajdzie się również Polska?

To będzie niezwykle zacięta rywalizacja. W czwartek (21 maja br.) w szranki stanie druga grupa reprezentantów 17 krajów w następującej kolejności: Litwa - Monika Linkyte i Vaidas Baumila z utworem "This Time", Irlandia - Molly Sterling "Playing With Numbers", San Marino - Anita Simoncini i Michele Perniola "Chain of Lights", Czarnogóra - Knez "Adio", Malta - Amber "Warrior", Norwegia - Morland i Debrah Scarlettz "A Monster Like Me", Portugalia - Leonor Andrade "Ha Um Mar Que Nos Separa", Czechy - Marta Jandova i Vaclav Noid Barta "Hope Never Dies", Izrael - Nadav Guedj "Golden Boy", Łotwa - Aminata "Love Injected", Azerbejdżan - Elnur Huseynov "Hour Of The Wolf", Islandia - Maria Olafs "Unbroken", Szwecja - Mans Zelmerlow "Heroes", Szwajcaria - Melanie Rene "Time To Shine", Cypr - John Karayiannis "One Thing I Should Have Done", Słowenia - Maraaya "Here For You". Reprezentująca Polskę Monika Kuszyńska z piosenką "In The Name Of Love" wystąpi
jako ostatnia.

Przypomnijmy, że Polacy mieszkający w kraju nie mogą oddać głosu na rodaczkę. Takie prawo mają za to ci, którzy mieszkają poza granicami naszego państwa, w tym również Polonia (która od kilku dni za pośrednictwem portali społecznościowych zachęca do głosowania na Kuszyńską). Jako że Monika pojawi się na scenie jako 17. wykonawca, to właśnie ten numer należy wpisać w treść SMS-a. Linie telefoniczne zostaną otwarte po wykonaniu ostatniej piosenki. Telewidzowie ze wszystkich 17 krajów, które biorą udział w drugim półfinale, przez 15 minut będą mogli głosować na swoich faworytów. Oprócz nich, w wyborze zwycięzcy pomogą również obywatele Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch oraz Australii.

d3ogjiq

Mimo iż Monika Kuszyńska już za kilkanaście godzin pojawi się na scenie Hali Miejskiej w Wiedniu, nie sprawia wrażenia, jakby denerwowała się swoim występem. Wokalistka z uśmiechem i spokojem uczestniczy we wszystkich próbach, a w wolnych chwilach zwiedza stolicę Austrii. Myślicie, że piosenkarka powtórzy sukces Cleo i Donatana. A może nawet pójdzie jej lepiej?

(fot. Instagram)
Źródło: (fot. Instagram)
d3ogjiq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ogjiq