Seriale zagraniczne"Euforia" Pierwszy serial HBO o młodzieży, który przesuwa granice

"Euforia" Pierwszy serial HBO o młodzieży, który przesuwa granice

"Euforia" Pierwszy serial HBO o młodzieży, który przesuwa granice
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Basia Żelazko

17.06.2019 09:19, aktual.: 17.06.2019 09:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowy serial HBO "Euforia" śledzić będzie losy grupy licealistów szukających własnej drogi i tożsamości w skomplikowanym nastoletnim świecie pełnym narkotyków, seksu i traum. W ich życiu ważną rolę odgrywają media społecznościowe, miłość i przyjaźń. Producentem jest znany muzyk Drake.

"Zawsze gdy czuję się dobrze, myślę, że to będzie trwać wiecznie, ale tak nie jest" - mówi bohaterka "Euforii" w jednym zdaniu opisując wachlarz emocji, z jakimi zmagają się młodzi ludzie, którzy w poszukiwaniu szczęścia sięgnęli po narkotyki. Traumy, lęki, zaburzenia osobowości i walka z uzależnieniem jest rzeczywistością wielu dorastających ludzi, o której twórcy nareszcie mają odwagę mówić.

Sam Levinson, 34-latek, który jest autorem scenariusza, sam swoje nastoletnie lata spędził w szpitalach i ośrodkach terapeutycznych na odwyku, by dziś po latach opowiedzieć o koszmarze, z którym spotykają się na co dzień nastolatkowie.

"Euforia" to nieszablonowy serial o dorastaniu, który szczerze opowiada o nastoletnim świecie, zaprawianych narkotykami imprezach i towarzyszącym młodym ludziom lęku. Bohaterką serialu jest 17-letnia Rue Bennett (Zendaya)
. Nastolatka zakończyła niedawno odwyk i zastanawia się nad swoją przyszłością. Jej życie gwałtownie się zmienia, kiedy poznaje Jules Vaughn (Hunter Schafer), transseksualną dziewczynę, która niedawno przeprowadziła się do miasta po rozwodzie swoich rodziców i podobnie jak Rue szuka swojego miejsca na Ziemi.

Zendaya, która do tej pory była gwiazdą Disney Channel ma całe rzesze młodych fanów. Zapytany przez Hollywood Reporter o to, czy nie obawia się, że fani młodej aktorki są niegotowi na obrazy z "Euforii", Sam Levinson odpowiada:

- Jako ktoś, kto borykał się z uzależnieniem od narkotyków i je przezwyciężył, jestem bardzo wyczulony na to, jak pokazuje się ten problem w mediach. Myślę, że nasz serial jest bardzo autentyczny i odpowiedzialny pod tym względem. To nie jest tylko taka opowiastka mająca przestrzec przed narkotykami. Pokazuje, że narkotyki mogą zniszczyć życie, ale też to, że narkotyki wyciszają lęk i złe emocje, ale płaci się za to wielką cenę.

Zobacz zwiastun:

Póki co media skupiają się na tym, jak wiele seksu i scen nagości jest w produkcji. Wszyscy powtarzają, że tylko w jednej scenie można naliczyć się aż 30 penisów. Twórca jednak wciąż ma nadzieję, że" "Euforia" stanie się jednak przesłaniem na temat narkotyków, uzależnienia i wołania o pomoc dorastających ludzi.

Premiera serialu HBO Euforia odbędzie się w HBO i HBO GO w poniedziałek, 17 czerwca. W serwisie HBO GO pierwszy odcinek dostępny będzie tego dnia po godzinie 4:00 nad ranem, na antenie HBO premierowy odcinek wyemitowany zostanie o godzinie 21:10. Premiery kolejnych odcinków będą odbywały się co tydzień w poniedziałki.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także