Trwa ładowanie...
da2nex3

"Euforia" Pierwszy serial HBO o młodzieży, który przesuwa granice

Nowy serial HBO "Euforia" śledzić będzie losy grupy licealistów szukających własnej drogi i tożsamości w skomplikowanym nastoletnim świecie pełnym narkotyków, seksu i traum. W ich życiu ważną rolę odgrywają media społecznościowe, miłość i przyjaźń. Producentem jest znany muzyk Drake.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zendaya ma 22 lata i do tej pory była znana jako idolką nastolatek. Ma ponad 56 milionów followersów na Instagramie
Zendaya ma 22 lata i do tej pory była znana jako idolką nastolatek. Ma ponad 56 milionów followersów na Instagramie (Materiały prasowe)
da2nex3

"Zawsze gdy czuję się dobrze, myślę, że to będzie trwać wiecznie, ale tak nie jest" - mówi bohaterka "Euforii" w jednym zdaniu opisując wachlarz emocji, z jakimi zmagają się młodzi ludzie, którzy w poszukiwaniu szczęścia sięgnęli po narkotyki. Traumy, lęki, zaburzenia osobowości i walka z uzależnieniem jest rzeczywistością wielu dorastających ludzi, o której twórcy nareszcie mają odwagę mówić.

Sam Levinson, 34-latek, który jest autorem scenariusza, sam swoje nastoletnie lata spędził w szpitalach i ośrodkach terapeutycznych na odwyku, by dziś po latach opowiedzieć o koszmarze, z którym spotykają się na co dzień nastolatkowie.

"Euforia" to nieszablonowy serial o dorastaniu, który szczerze opowiada o nastoletnim świecie, zaprawianych narkotykami imprezach i towarzyszącym młodym ludziom lęku. Bohaterką serialu jest 17-letnia Rue Bennett (Zendaya). Nastolatka zakończyła niedawno odwyk i zastanawia się nad swoją przyszłością. Jej życie gwałtownie się zmienia, kiedy poznaje Jules Vaughn (Hunter Schafer), transseksualną dziewczynę, która niedawno przeprowadziła się do miasta po rozwodzie swoich rodziców i podobnie jak Rue szuka swojego miejsca na Ziemi.

da2nex3

Zendaya, która do tej pory była gwiazdą Disney Channel ma całe rzesze młodych fanów. Zapytany przez Hollywood Reporter o to, czy nie obawia się, że fani młodej aktorki są niegotowi na obrazy z "Euforii", Sam Levinson odpowiada:

- Jako ktoś, kto borykał się z uzależnieniem od narkotyków i je przezwyciężył, jestem bardzo wyczulony na to, jak pokazuje się ten problem w mediach. Myślę, że nasz serial jest bardzo autentyczny i odpowiedzialny pod tym względem. To nie jest tylko taka opowiastka mająca przestrzec przed narkotykami. Pokazuje, że narkotyki mogą zniszczyć życie, ale też to, że narkotyki wyciszają lęk i złe emocje, ale płaci się za to wielką cenę.

Zobacz zwiastun:

Póki co media skupiają się na tym, jak wiele seksu i scen nagości jest w produkcji. Wszyscy powtarzają, że tylko w jednej scenie można naliczyć się aż 30 penisów. Twórca jednak wciąż ma nadzieję, że" "Euforia" stanie się jednak przesłaniem na temat narkotyków, uzależnienia i wołania o pomoc dorastających ludzi.

Premiera serialu HBO Euforia odbędzie się w HBO i HBO GO w poniedziałek, 17 czerwca. W serwisie HBO GO pierwszy odcinek dostępny będzie tego dnia po godzinie 4:00 nad ranem, na antenie HBO premierowy odcinek wyemitowany zostanie o godzinie 21:10. Premiery kolejnych odcinków będą odbywały się co tydzień w poniedziałki.

da2nex3

Podziel się opinią

Share

da2nex3

da2nex3