Trwa ładowanie...

Englert zagra cara w serialu o młodym Piłsudskim

Scenarzysta serialu „Czas honoru” Jarosław Sokół pisze dla TVP1 scenariusz serialu o młodym Józefie Piłsudskim. Premiera pierwszego odcinka 11 listopada. Rolę cara Aleksandra II miałby zagrać Jan Englert.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Englert zagra cara w serialu o młodym PiłsudskimŹródło: ONS.pl
ds2pzfk
ds2pzfk

"Młody Piłsudski" to tytuł roboczy. Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, pilot zostanie pokazany 11 listopada 2018 roku, w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w TVP1. Pilot będzie połączeniem 1 i 2 odcinka.

Regularna emisja została zaplanowana na 2019 rok.

Akcja „Młodego Piłsudskiego” rozpocznie się w 1887 roku, kiedy Piłsudski zostaje aresztowany pod zarzutem udziału w spisku na życie cara Aleksandra II. Bohater ma wówczas 19 lat i nosi pseudonim Ziuk. W pierwszym odcinku serii poznajemy głównego bohatera jako gimnazjalistę. Śledzimy bliską relację Ziuka z ciotką Stefką, pełniącą rolę duchowego opiekuna młodego Piłsudskiego. Ziukowi towarzyszy starszy brat Bronek. Obaj zostają oskarżeni o udział w planowaniu zamachu na następcę zabitego cara. Ziuk zostaje skazany na 5 lat zesłania na Syberię. Kolejne sceny to epicka podróż Ziuka przez Rosję na miejsce zesłania na Syberii. W części tej pojawia się postać Dżamila. Tajemniczy muzułmanin wchodzi w ciepłą relację z Ziukiem i w rezultacie zaprzyjaźnia się z nim - czytamy w opisie pilota serialu.

wikimedia Commons
Źródło: wikimedia Commons

Scenarzystą serialu (wraz z Ewą Wencel)
oraz jego producentem artystycznym jest Jarosław Sokół, który wcześniej pisał m.in. scenariusze do seriali „Czas honoru” (2008-2013) czy filmu „1920 Bitwa warszawska” Jerzego Hoffmana.

ds2pzfk

Sokół nie chciał z nami rozmawiać, zasłaniając się tajemnicą produkcji na tym etapie.

Młodego Piłsudskiego miałby zagrać Grzegorz Otrębski (dotąd miał małe, epizodyczne role w „Na dobre i na złe” oraz filmie „Po prostu przyjaźń”). Obok niego w produkcji wystąpią m.in.: Marek Kalita (ojciec), Urszula Grabowska (matka), Ewa Ziętek (ciotka Stefa), Bronisław Sebastian Cybulski (brat), Jan Englert (Car Aleksander II).

Jak podają Wirtualnemedia.pl, reżyserem serialu jest Jarosław Marszewski (m.in. „Klan” i „Na kocią łapę”). Za zdjęcia odpowiadają: Michał Sobociński i Wojciech Suleżycki, kostiumy - Małgorzata Gwiazdecka, scenografię - Joanna Białousz, a montaż - Marcin „Kot” Bastkowski.

Zdjęcia do pilota są realizowane w Przemyślu. Jesienią mają wystartować zdjęcia do kolejnych odcinków . Emisja trzynastu godzinnych odcinków została zaplanowana na 2019 rok.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

ds2pzfk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ds2pzfk